Finanse i bank
W obecnych czasach posiadanie konta w zaufanym banku stało się nie tylko powszechne, ale wręcz obowiązkowe. Dzięki niemu obracanie posiadanymi środkami finansowymi stało się nie tylko prostsze, ale i bezpieczniejsze. Konto bankowe jest wykorzystywane do większości transakcji, jakie codziennie przeprowadzamy. Jego najpopularniejszą odmianą stał się rachunek internetowy, który można obsługiwać przy pomocy domowego komputera lub coraz częściej używanych urządzeń mobilnych.
Internetowe konto bankowe
Oferowane przez bank konto internetowe można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym z nich, najczęściej spotykanym są rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe będące połączeniem konta tradycyjnego, obsługiwanego zarówno przez stacjonarne placówki bankowe, jak i za pośrednictwem globalnej sieci. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na rachunki obsługiwane wyłącznie przez internet, prowadzone przez banki internetowe, inaczej nazywane wirtualnymi.
Posiadanie konta bankowego, do którego mamy dostęp przez internet, znacznie ułatwia korzystanie z własnych pieniędzy. W każdej chwili i z dowolnego urządzenie z dostępem do sieci – komputer, smartfon – możemy sprawdzić stan konta lub też wykonać przelew. Zyskujemy czas, który do tej pory traciliśmy w kolejce w banku lub w urzędzie pocztowym. Ale to nie wyczerpuje możliwości jakie niesie za sobą posiadanie internetowego konta w banku. Wykorzystując ten kanał dostępu do konta możemy również złożyć wniosek o kredyt, założyć subkonto maklerskie czy też skorzystać z usług doradcy finansowego. Część płatności można również z góry zaplanować i nie martwić się, że o jakimś ważnym przelewie zwyczajnie zapomnimy.
Jak założyć konto bankowe?
Konto w banku internetowym jest niezwykle proste do założenia. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz umieszczony na stronie wybranego banku. Podaje się tam typowe informacje, takie jak imię, nazwisko, PESEL czy numer dowodu osobistego. Następnie bank przesyła kurierem wszystkie dokumenty aktywacyjne, w tym umowę otwarcia rachunku, którą należy podpisać i odesłać pocztą bądź złożyć w jego najbliższej placówce. Ostatnim krokiem będzie zalogowanie się w bankowym systemie transakcyjnym z wykorzystaniem przyznanego loginu oraz hasła i aktywowanie konta zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.