Oszczędzać czy inwestować? A jeśli inwestować, to jak?

Oszczędzać czy inwestować? A jeśli inwestować, to jak?

Zebranie sporych oszczędności nie jest łatwym zadaniem. Kiedy mimo wszystko uda nam się zaoszczędzić konkretną sumę, pojawia się pytanie: oszczędzać dalej, czy inwestować? A jeśli inwestować, to jak? Oto kilka propozycji.

Lokaty i fundusze

Jeśli zastanawiamy się, w co inwestować http://oszczedzpieniadze.pl/, aby nie stracić, najlepiej będzie, jeśli skorzystamy z bezpiecznej oferty bankowej. Możliwości inwestowania, jakie oferują nam obecnie banki, są bardzo ograniczone i nie przynoszą wysokich zysków, ale za to nie przynoszą strat finansowych. Najpewniejszą inwestycją są lokaty bankowe, na których można zarobić średnio 1-2 % rocznie. Nie są to co prawda gigantyczne sumy, ale przynajmniej nie musimy się martwić, że nasze oszczędności nie pracują.

Giełda

Inwestowanie na giełdzie wymaga dużej wiedzy, wytrwałości, doświadczenia, a także umiejętności przewidywania sytuacji gospodarczej oraz nadchodzących trendów. Niesie ryzyko straty finansowej, ale pozwala też sporo zarobić. W tym przypadku, trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, gdyż pierwsze zadowalające zyski mogą pojawić się dopiero po kilku latach!

Kryptowaluty

Dzięki kryptowalutom, sporo inwestorów osiągnęło w krótkim czasie duże zyski. To zachęciło kolejne osoby do inwestowania w alternatywne waluty. Niestety wielu z nich zapomina o tym, że jest to bardzo niepewny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Kryptowaluty nie dają żadnej gwarancji zysku, co więcej, łatwo można stracić całą zainwestowaną sumę. Dlatego jest to odpowiednia propozycja dla kogoś, kto ma już doświadczenie w inwestowaniu i potrafi rozsądnie zarządzać finansami.

Nieruchomości

Aby zainwestować w nieruchomości, nie trzeba wcale dysponować ogromnymi oszczędnościami. Niektórzy inwestorzy decydują się wziąć kredyt, aby kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych. Co prawda, zwrot inwestycji następuje dopiero po kilkunastu latach, ale jest to z pewnością jeden z najbardziej skutecznych i pewnych sposobów na zarabianie. Ceny mieszkań w Polsce już od lat utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, a nawet stopniowo rosną.

Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się kawalerki w miastach oraz apartamenty na wynajem, znajdujące się w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach.

Istnieje sporo sposobów na inwestowanie. Należy pamiętać o tym, że większość z nich wiąże się z dużym ryzykiem. Nierozsądne dysponowanie swoimi oszczędnościami może prowadzić do bolesnych strat finansowych! Dlatego kiedy zastanawiamy się, w co inwestować,  poważnie przeanalizujmy różne możliwości i zastanówmy się, który sposób inwestycji będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Dodaj komentarz