Czy wizytówki mają nadal sens?

Czy wizytówki mają nadal sens?

Każdy kto spotkał się kiedyś z wizytówką, a najczęściej spotkamy się z nimi w naszym codziennym życiu, zdaje sobie sprawę, że nie jest to praktycznie nic wielkiego. Wizytówka to najczęściej niewielkich rozmiarów kartonik, który może zmieścić się do kieszeni czy portfela. Znajduje się na nich kilka prostych informacji, a przeważnie nazwa firmy lub osoby, krótki opis działalności jak również dane kontaktowe. Wydawać by się mogło, że to nie wiele, ale jeśli widzimy taki wizytówki wzory to mamy wszelkie niezbędne informacje co do kontaktu z osobą czy firmą, z którą chcemy utrzymywać jakiś kontakt.

Bardzo często posiadamy wiele wizytówek i ciężko jest nam je przechowywać. Wiele osób wykorzystuje do tego odpowiednie organizery, które oferują nam odpowiednie segregowanie alfabetyczne naszych wizytówek i bardzo wygodny dostęp do nich. Dzięki temu nie musimy tracić mnóstwa czasu na przerzucanie naszych wizytówek, ale w kilka sekund znajdujemy to co jest nam potrzebne. Dodatkowo każdy taki kartonik posiadamy inny wizytówki wzór i jeśli chcemy to łatwo wizualnie odnajdziemy naszą wizytówkę. Dodatkowo, w wielu przypadkach jest tak, że nasze telefony komórkowe posiadają możliwość dodawania właśnie takich wizytówek do bazy danych telefonów. W komórce możemy dodać takie same informacje o osobie czy firmie jakie dają nam wizytówki wzór.

Z tego też powodu bez problemu możemy przenosić dane z naszych wizytówek do telefonów komórkowych, dzięki czemu unikniemy całych stert wizytówek, a kontakty w naszych telefonach jest o wiele łatwiej wyszukać. Tak czy inaczej, funkcjonowanie wielu firm, wymaga korzystania z wizytówek, gromadzenia ich i przetwarzania danych. My sami również uzyskujemy różne wizytówki podczas korzystania z doradcy w naszym banku czy w przypadku wybrania się do fryzjera. Często nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do tego, gdzie kładziemy takie wizytówki lub po prostu je wyrzucamy, a jeśli istnieje taka potrzeba nie mamy skąd wziąć określonego numeru, co może oznaczać dla nas ogromną stratę naszego czasu.

Dodaj komentarz