Laptopy biznesowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Laptopy biznesowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Istnieje kilka kategorii komputerów, z którymi zetknął się zapewne każdy, kto planował zakup nowego sprzętu. W ofercie branżowych sklepów znajdziemy między innymi komputery stacjonarne, laptopy, ultrabooki i notebooki. Wielu osobom wydaje się, że wymienione nazwy można stosować zamiennie, jednak każdy z tych sprzętów ma nieco inne zastosowanie. Laptopy biznesowe cechują inne parametry, niż laptopy dla graczy. Sprawdź, na które z nich warto szczególnie zwrócić uwagę.

Popularność laptopów biznesowych

Laptopy biznesowe, czyli przenośne komputery przeznaczone do pracy, stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się to wraz ze wzrostem liczby firm oferujących zdalne stanowiska pracy. Wszelkiego rodzaju zadania biurowe, które niegdyś polegały na spisywaniu protokołów i porządkowaniu dokumentów w teczkach, również w znacznej mierze przeniosły się do świata nowych technologii. Co więcej, pracownicy cenią sobie możliwość wykonywania zleceń z dowolnego miejsca. Dla osób mobilnych laptopy biznesowe są zatem sprzętem niezbędnym. Zdarza się, że korzystają z nich również studenci.

Laptopy biznesowe – charakterystyka

Wiemy już, dla kogo przeznaczone są laptopy biznesowe. W jaki sposób odróżnić je jednak od pozostałych sprzętów i na co zwrócić uwagę, planując ich zakup?

Przenośne komputery przeznaczone do pracy cechuje:

  1. Mobilność. Kupując laptop biznesowy, z pewnością planujesz zabierać go ze sobą na spotkania lub w podróż. Bardzo możliwe, że wykonujesz swoje zadania z wielu miejsc, na przykład z domu i biura. Twój komputer powinien być zatem stosunkowo lekki.
  2. Wydajność. Zapewne zależy ci na tym, aby twój sprzęt działał płynnie i szybko. Liczy się dla ciebie sprawne wyszukiwanie informacji oraz pobieranie i zapisywanie plików. Najlepsze laptopy biznesowe zostały wyposażone w szybkie procesory, aktualne sterowniki i pojemny dysk twardy.
  3. Przestrzeń. W trakcie pracy korzystasz z wielu plików i nieustannie tworzysz kolejne. Komputer musi za tobą nadążać – laptop biznesowy powinien zapewnić ci dużą ilość wbudowanej pamięci RAM i możliwość rozszerzenia swojej pojemności. Cenne będą także gniazda pozwalające na podłączenie zewnętrznych dysków i kart pamięci.

Wybierając laptop biznesowy, weź pod uwagę również swoje stanowisko pracy. Na rynku znajdziesz komputery przystosowane do wykonywania analiz, pisania, wyszukiwania informacji, projektowania grafiki czy montażu nagrań video.

Ostatnią, jednak równie istotną kwestią, jest wybór salonu, w którym dokonasz zakupu. Powinien to być zaufany punkt sprzedaży, oferujący sprawną obsługę klienta i zakup dodatkowych ubezpieczeń. Zapoznaj się z asortymentem sklepu Delkom przeznaczonym dla biznesu i z pomocą fachowców wybierz sprzęt dostosowany do twoich potrzeb.

Dodaj komentarz