Pomoc prawna w zakresie prawa pracy

Pomoc prawna w zakresie prawa pracy

Z przepisami prawa pracy miał styczność każdy z nas, nawet jeśli nie do końca zdawaliśmy sobie wówczas z tego sprawę. Prawo kojarzy nam się bowiem często z sytuacjami, które wymagają rozwiązania na drodze postępowań sądowych. Tymczasem prawnicy pomogą nam nie tylko w sprawach dotyczących odszkodowań i konfliktów. Przepisy, które określa prawo pracy, dotyczą nas natomiast już wtedy, gdy podpisujemy umowę o pracę https://adwokat-trochimiuk.pl/adwokat-garwolin/.

Czym jest prawo pracy?

Zgodnie z definicją, prawo pracy to dziedzina, która reguluje prawa i obowiązki pracodawców i pracowników. Jednak kiedy zgłębimy przepisy, okaże się, że jego zakres sięga dalej. Tzw. zbiorowe stosunki pracy to bardzo złożone struktury, które wymagają przestrzegania uzgodnionych regulaminów. W przeciwnym wypadku, niestety, łatwo o konflikt.

Jak mogą pomóc prawnicy?

Adwokat specjalizujący się w dziedzinie prawa pracy to osoba, do której może zgłosić się zarówno pracownik, jak i pracodawca. Oto kilka przykładowych sytuacji, w których pośrednictwo kancelarii adwokackiej może okazać się nie tylko pomocne, ale i niezbędne:

  1. Sporządzenie umów dla pracowników. – W dzisiejszych czasach jeden wzór dokumentu to zdecydowanie za mało. W wielu branżach i firmach umowa każdego z pracowników wygląda zupełnie inaczej. Jest to charakterystyczne między innymi wśród specjalistów zajmujących się branżą IT. Podobnie jest w przypadku osób, których działalność wiąże się z pracą twórczą i przeniesieniem praw autorskich. Prawo pracy łączy się w tym przypadku z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  2. Złożenie wypowiedzenia umowy na czas określony.
  3. Konstruowanie wewnętrznych regulaminów firmy.
  4. Prowadzenie negocjacji biznesowych.
  5. Planowanie rozwoju firmy, w tym zatrudnienia nowych specjalistów.
  6. Zgłoszenie mobbingu.
  7. Postępowania sądowe i karne.
  8. Wszczęcie dochodzenia w sprawie uzyskania odszkodowania, między innymi z tytułu wypadku w czasie pracy.

Adwokat Garwolin

Czasami wydaje nam się, że z pomocy kancelarii korzystają jedynie duże, międzynarodowe firmy, których siedziby zlokalizowane są w największych miastach. Nic bardziej mylnego. Pomoc doświadczonych prawników przyda się wszędzie. Jeśli poszukujesz sprawdzonego adwokata na terenie Garwolina, wybierz Kancelarię Adwokacką Bartłomieja Trochimiuka. Biuro posiada doświadczenie w sprawach związanych z prawem pracy, jednak jego pracownicy świadczą także usługi w zakresie prawa rodzinnego, karnego, spadkowego, cywilnego i gospodarczego. Mogą z nich skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi; tym ostatnim proponujemy skorzystanie ze stałej obsługi prawnej firm.

Dodaj komentarz