Czy handel prasą jest opłacalny?

Czy handel prasą jest opłacalny?

Obecnie coraz więcej pojawia się kiosków Ruchu. W niemal każdym miasteczku znajdziemy przynajmniej jedną budkę z prasą. Wydawać by się mogło, że w czasach wszechobecnej technologii, człowiek woli zajrzeć do przeglądarki aniżeli zakupić tradycyjną gazetę w kiosku. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Ponadto w kiosku nie są sprzedawane jedynie czasopisma. Można też kupić artykuły codziennego użytku lub spożywcze. Czy jednak handel tego typu się opłaca? Sprawdźmy.

Czy otworzenie kiosku wymaga dużych nakładów finansowych?

Kiosk Ruchu otwiera się w Polsce najczęściej na zasadzie franczyzy. Wówczas sprzedawca nie wnosi wkładu własnego w biznes: korzysta z gotowej koncepcji, ma zapewnione przysyłki towaru. Zależnie od lokalizacji kiosku, zyski mogą wynosić nawet 5 tysięcy złotych miesięcznie. Niewielkie kioski są mobilne a w dodatku tanie w prowadzeniu, ponadto można wprowadzić w nich sprzedaż detaliczną dodatkowych produktów. Zwłaszcza jeśli są ulokowane blisko przystanków komunikacji lub w centrum, mogą przynosić większe zyski. Podsumowując, kiosk nie wymaga dużych nakładów finansowych. O ile jesteś franczyzobiorcą Ruchu s.a. lub Kolpolteru. W innym wypadku, jeśli chcesz otworzyć własny kiosk, będziesz potrzebować wkładu własnego w postaci około 30 tysięcy.

Kiosk: miejsce zakupu prasy i artykułów największej potrzeby

Choć kioski kojarzone są głównie z PRL-em, między innymi dzięki Stanisławowi Barei, tak naprawdę powstały w 1918 roku. Od tego czasu w kioskach sprzedawane są artykuły największej potrzeby, takie jak artykuły higieniczne, niektóre leki, prasę a także papierosy i często słodycze. Oprócz tego w kioskach sprzedawane są kosmetyki. W okolicy, w której panuje duży ruch pieszych, można z pewnością zarobić wiele, gdyż uliczkami przewinie się wiele potencjalnych kupujących. Saloniki prasowe sprzedają też bilety.

Kiosk ruchu

Kiosk ruchu opłacalność: RUCH to ogólnopolska sieć licząca ponad 1 000 kiosków i saloników. Wśród sprzedawanych artykułów prasowych można znaleźć prasę polską oraz zagraniczną, zawierającą najpopularniejsze dzienniki i gazety ze świata. Ponadto w punktach sprzedaży można zakupić wyroby tytoniowe, papierosy, artykuły spożywcze i napoje, bilety komunikacji miejskiej, karty telefoniczne i doładowania telefonów GSM. Możesz świadczyć klientom dodatkowe usługi, takie jak sprzedaż znaczków.

Obecnie kioski ruchu oferują swoim klientom sprzedaż kawy z ekspresu.

Dodaj komentarz