Zakup gotowej spółki – ogranicz formalności do minimum i rozpocznij działalność

Zakup gotowej spółki – ogranicz formalności do minimum i rozpocznij działalność

Formalności związane z otwarciem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są ogromne. Każdy, kto przechodził przez to choć raz, wie, jak wiele czasu zajmuje przygotowanie kompletnej dokumentacji i przejście przez całą procedurę tak, aby można było rozpocząć działalność. Czy istnieje jednak sposób, który pozwala na przyspieszenie tego typu formalności?

Jak to kupić spółkę?

Na rynku gospodarczym ciekawym i zyskującym sobie coraz większe zainteresowanie rozwiązanie jest zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Niewątpliwie jest to obecnie najszybsza droga do rozpoczęcia takiej działalności. Przedsiębiorcy zajmujący się tego typu rozwiązaniami oferują kompleksowo “przygotowane” firmy w formie spółki, w ramach których możesz rozpocząć prowadzenie swojej działalności właściwie już pierwszego dnia, od razu po zakupie. Dodatkowo, w ramach proponowanych usług, możesz się od razu zdecydować na zakup spółki razem z obsługą biura i dedykowaną księgowością, dzięki czemu ograniczasz konieczność zajmowania się formalnościami i papierologią do niezbędnego minimum, a dzięki temu zyskujesz czas, by zająć się ty, co dla ciebie najważniejsze, a więc rozwijaniem działalności, konkretnego produktu czy usługi. Wszystkie formalności związane z zakupem spółki załatwiasz w jednym miejscu, z gwarancją bezpieczeństwa i spełnienia wszystkich wymogów prawnych. Więcej dowiesz się na biurospolki.pl

 Co to znaczy “gotowa spółka”?

Zanim upewnisz się, że zakup gotowej spółki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż jej samodzielna rejestracja, musisz zrozumieć, czym właściwie jest taka gotowa spółka. To firma, którą od razu zakłada się z myślą o jej późniejszej sprzedaży. Firma jest w pełni legalna: zarejestrowana w KRS, posiada NIP i REGON. Jest to spółka o pełnej zdolności do prowadzenia działalności. W momencie zakupu taka spółka natychmiast przechodzi na własność kupującego. Dokonując takiej transakcji (online lub u notariusza):

  • eliminujesz czasochłonne formalności związane z US/ZUS/KRS,
  • unikasz błędów, które mógłbyś popełnić przy samodzielnej rejestracji,
  • zyskujesz pewność, że kupujesz spółkę bez długów i ukrytych zobowiązań.

Spółki przeznaczone do sprzedaży są w pełni zarejestrowane, mają czystą historię, nigdy w ich ramach nie była prowadzona działalność gospodarcza.  Masz gwarancję, że pliki JPK_V7 były zawsze składane na czas. Każda taka spółka posiada aktywne numery VAT oraz 70 działów PKD wpisanych w umowie spółki. Wpłacony jest także kapitał zakładowy w wysokości 5000 zł. To wszystko sprawia, że działalność możesz zacząć właściwie od razu bez zbędnej zwłoki.

Dodaj komentarz