Endermologia Łódź – czym jest zabieg i co warto o nim wiedzieć?

Endermologia Łódź – czym jest zabieg i co warto o nim wiedzieć?

Ostatnie lata pokazały, że kliniki medycyny estetycznej stały się chętnie odwiedzanymi miejscami, niemal w takim samym stopniu, jak salony piękności. I nic w tym dziwnego, skoro miejsca te dają nam możliwość odzyskania utraconego piękna lub też niwelacji mankamentów w naszym ciele, przez które nie czujemy się dobrze.

Jeżeli chodzi o wybór zabiegu – to najczęściej pada on na laserowe usuwanie niechcianego owłosienia lub modelowania sylwetki, czy odmładzające zabiegi na twarz. Dziś jednak skupimy się na endermologii LPG, dzięki której możemy uatrakcyjnić sylwetkę.

Czym tak właściwie jest endermologia?

Endermologia Łódź to przyjemny i bardzo skuteczny zabieg, który sprawdza się w walce z niechcianym cellulitem. Jest to zasługą specjalnej głowicy z rolkami, która ze stałą siłą oraz naciskiem wykonuje masaż wybranych partii na ciele.

Podczas zabiegu skóra pacjenta zostaje poddana intensywnemu masażowi, który wprawia skórę w ruch przypominający falę. Dzięki temu poszczególne tkanki w naszym ciele zostają pobudzone do działania. W efekcie nasze ciało zostaje zmuszone do uruchomienia naturalnych procesów, odpowiedzialnych za zwalczanie niepożądanego cellulitu oraz opornej tkanki tłuszczowej, których dotychczas nie mogliśmy się pozbyć.

Endermologia Łódź – jakie są efekty zabiegu?

Endermologia jest lubiana za to, że od razu po wykonaniu około półgodzinnego zabiegu widoczne są jej efekty. Przede wszystkim zabieg pozwala nam się zrelaksować i odpocząć napiętym przez nadmierny stres mięśniom. To jednak nie wszystko. Na skutek intensywnego masażu w naszym organizmie zachodzą tzw. procesy naprawcze, które dążą do niwelacji opornej tkanki tłuszczowej oraz niepożądanego cellulitu. Jest to efektem naturalnego pobudzenia krążenia oraz przemiany metabolicznej, które odpowiedzialne są m.in. za spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększoną produkcję kolagenu. A jak wiadomo, kolagen odpowiedzialny jest za elastyczność i napięcie skóry.

Dzięki endermologii możemy zatem przyjemnie i skutecznie pozbyć się tak bardzo znienawidzonego przez nas cellulitu. Jak już wspominaliśmy, na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać. Kluczowe jest jednak to, co będziesz robić po zabiegu. W celu utrzymania rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu oraz zdrowy tryb życia. Niemałe znaczenie będzie miała zatem Twoja dieta, jak i również aktywność fizyczna. Co prawda, nie musisz od razu stać się mistrzynią lub mistrzem w dowolnej dziedzinie sportowej, ale warto pomyśleć o drobnej aktywności – np. regularnym spacerze i zmianie nawyków żywieniowych. Dzięki temu nie pozwolisz utraconemu cellulitowi powrócić.

Dodaj komentarz