Z jakich benefitów pozapłacowych najchętniej korzystają dziś pracownicy?

Z jakich benefitów pozapłacowych najchętniej korzystają dziś pracownicy?

Wszelkiego rodzaju niepieniężne dodatki do pensji to właśnie benefity pozapłacowe. Niegdyś mogły na nie pozwolić sobie jedynie korporacje, dziś niemal każda firma oferuje swoim pracownikom jakieś dodatki, które pełnią przede wszystkim funkcję motywacyjną. Ponieważ są one znacznym kosztem dla pracodawcy, najlepiej jest wybierać benefity, z których pracownicy chętnie skorzystają.

Dziś najpopularniejsze dodatki do pensji to pakiety medyczne, karty na siłownię, bilety do kina bądź karty przedpłacone, którymi można dokonać zapłaty w sklepach spożywczych bądź restauracjach. 

Nie dla rozrywki

Początkowo pracodawcy chętnie decydowali się finansować pracownikom karty wstępu na siłownię czy basen oraz bilety do kina, teatru czy nawet na koncerty. Benefity te długo cieszyły się popularnością, jednak z czasem coraz więcej pracowników zaczęło przyznawać, że nie korzystają oni z możliwości darmowego uprawiania sportu, a bilety rozdają rodzinie i znajomym. Dzieje się tak na skutek permanentnego braku czasu i nadmiarem obowiązków domowych. Stąd też finansowanie rozrywki nie jest dla pracodawcy opłacalne w dzisiejszych czasach.

Tak dla zdrowia

Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie pakiety medyczne finansowane pracownikom, a czasami nawet ich rodzinom. Obecna sytuacja na rynku usług medycznych sprawia, że większość osób zmuszona jest korzystać z prywatnej opieki medycznej, która zaś sporo kosztuje. Pakiety medyczne pozwalają nieco odciążyć kieszeń pracowników, dlatego też wolą oni nawet dopłacić za pakiet lepszej jakości, niż korzystać z zupełnie prywatnej opieki medycznej. Pakiety medyczne oferują zarówno prywatne przychodnie, jak i ubezpieczalnie, dlatego pracodawcy mają w czym wybierać. Pracownicy zaś z pewnością będą zadowoleni z tego rodzaju dodatku.

Bony nadal w cenie

Karty przedpłacone cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pracowników, gdyż stanowią niejako dodatkową gotówkę, którą pracownicy mogą wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Istotne jest jednak przeznaczenie kart. Większością z nich można dokonywać płatności w sklepach spożywczych i w różnego rodzaju punktach gastronomicznych. Tego typu miejsca pracownicy odwiedzają najczęściej, dlatego też lepiej nie ograniczać możliwości płatności kartami przedpłaconymi tylko do wybranych punktów usługowych. Karta przedpłacona stanowi doskonały dodatek do pensji, jednak warto pamiętać, że nie może ona stanowić jej części ani premii, gdyż będzie wtedy opodatkowana na innych zasadach. 

Dodaj komentarz