Czy da się zarobić na programach partnerskich?

Reklama produktu to nie tylko etykieta

Oczywiście jak w każdej innej dziedzinie czy branży biznesowej jedni zarabiają więcej inni mniej, a jeszcze inni wcale. Najlepsi w Polsce zarabiają miesięcznie od 50 tyś PLN w zwyż. Na rynku anglojęzycznym do powyższego przykładu spokojnie możemy dodać jedno zero, a PLN zamienić na dolara. Jak w każdym innym biznesie efekty zależą od włożonej pracy. Zanim biznes partnerski stanie się samonapędzającą się maszyną generującą ponadprzeciętne dochody musi być wykonana praca w budowę tej maszyny, a później idzie już „z górki”.

Ile czasu trzeba, żeby zacząć zarabiać w programach partnerskich?

Ja swoją pierwszą prowizję zarobiłem po dwóch dniach od momentu rejestracji w jednym z polskich programów partnerskich, pamiętam to jak dziś, bo to były pierwsze moje pieniądze zarobione w Internecie. Zarobiłem wtedy ok 20 zł prowizji za polecenie kursu internetowego. Praca jaka wtedy wykonałem była prozaiczna – zagadałem kumpla na GG (oczywiście wcześniej wiedziałem, że kumpel poszukiwał tych materiałów) i poleciłem mu ten kurs, dałem mu link do oferty i już. Wracając do pytania – ile czasu trzeba żeby zacząć zarabiać w pp, aby na to pytanie odpowiedzieć musisz najpierw odpowiedzieć sobie na inne kluczowe pytania:

jak bardzo chcesz rozwinąć biznes w internecie
ile jesteś gotów poświęcić na to czasu poza innymi twoimi obowiązkami (etatem, domem, rodziną itp).

Wiadomo, że każdy ma swoje jakieś tam obowiązki – dotychczasowa praca, biznes, rodzina, hobby mogą powodować, że znalezienie czasu na rozpoczęcie działań w internetowym marketingu może sprawić trochę trudności na początku, ale jeśli bardzo chcesz i masz motywację, to znajdziesz te minimum 2 godziny dziennie, bo wiem z własnego doswiadczenia, że tyle wystarczy przy odpowiedniej koncentracji i skupieniu uwagi. Nie mówię, że 2 godziny wystarczą aby stać się milionerem w miesiąc, ale na pewno wystarczą, żeby poczynić pierwsze kroki tym bardziej, że budując biznes w Internecie sukcesywnie będziesz tą całą machinerię AUTOMATYZOWAŁ.

To właśnie automatyzacja jest głównym i chyba najważniejszym plusem internetowego marketingu, bo jak nigdzie indziej pozwala na sukcesywne budowanie biznesu przy jednoczesnym posiadaniu własnego, prywatnego życia. Nawet jeśli trzeba będzie poświęcić wiecej godzin, to i tak masz komfort określenia miejsca i dogodnej dla ciebie pory dnia lub nocy na pracę przy komputerze. W marketingu internetowym najwięcej czasu poświęca się na samym początku, na stworzenie systemu biznesu i jednoczesną intensywną naukę i poszerzenie zakresu wiedzy tematycznej i technicznej pozwalającej na tworzenie tegoż systemu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś ostatnie zdanie – budujesz, uczysz się jak budować, natychmiast wdrażasz to czego się nauczyłeś, rozbudowujesz itd…

Na swoim oraz moich przyjaciół, partnerów w internetowym biznesie i innych mniej lub bardziej znanych marketerów przykładzie mogę dość precyzyjnie określić czas jaki potrzebny jest na pełne rozkręcenie internetowego biznesu opartego na programach partnerskich. Regularnie poświęcając minimum 2 godziny dziennie konkretnych działań w pełni działającą automatyczną maszynę biznesową osiągniemy w czasie od 6 – 24 miesięcy, przy czym w 6 miesięcy rezultaty zobaczą ci, którzy bez szemrania i zbędnego filozofowania zrobią „to co należy” wg sprawdzonego systemu, a ci, co wolą na początku kombinować „po swojemu”, dyskutować z faktami mogą liczyć na ten dłuższy termin o ile w porę zaczną również stosować „sprawdzoną recepturę”.

Podsumowując – odpowiedź na pytanie: ile można zarobić w programach partnerskich i po jakim czasie od momentu startu jest bardzo prosta. Poświęcając minimum 14 godzin w tygodniu przez minimum 6 miesięcy do 2 lat możesz spokojnie wypracować realne, praktycznie pasywne zarobki na poziomie od średniej krajowej w zwyż i jednocześnie cieszyć się pewnego rodzaju niezależnością. Mnie się to podoba, a tobie?

Dodaj komentarz