Firma kurierska – jakie dodatkowe usługi oferuje?

Firma kurierska – jakie dodatkowe usługi oferuje?

Jakie opcje dodatkowe i narzędzia śledzenia paczki dostarcza Twoja firma kurierska? Po wysłaniu przesyłki, dobrze jest mieć wgląd w to, gdzie się znajduje oraz w jakim czasie dotrze do adresata. Istotny jest też kontakt z kurierem, który może nam szybko udzielić wszelkich informacji.

Dostępne na rynku usługi różnią się dodatkowymi możliwościami, które mogą sprawdzić się w różnych sytuacjach. Czy Twój kurier oferuje jakieś udogodnienia? Czy są one płatne, czy też wliczone w cenę?
Do dodatkowych usług możemy zaliczyć zamówienie przesyłki zwrotnej, potwierdzenie odbioru przesyłki za pomocą SMS lub możliwość śledzenia jej w aplikacji mobilnej. Firmy kurierskie wciąż poszerzają dostępną ofertę, by wyróżniać się spośród konkurencji i maksymalnie podnieść wygodę korzystania z ich usług. Oferują coraz bardziej bogatą ofertę na tanie przesyłki zagraniczne.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i posiadasz własny system sprzedażowy, warto dowiedzieć się, jaki usługodawca posiada możliwość zintegrowania go ze swoim systemem obsługi. Takie działanie pozwala na optymalizację całego procesu i umożliwia podpięcie koniecznych urządzeń, takich jak sprzęt do automatycznego generowania dokumentów przewozowych. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas, ułatwia pracę i wpływa na podniesienie standardu obsługi.

Reklamacja bez problemu

Odpowiednie przepisy prawne, mówią wyraźnie, że jeśli nasza paczka zostanie uszkodzona, przysługuje nam prawo do reklamacji. W praktyce jednak, firmy kurierskie rozpatrują takie zażalenia w różny sposób. Dokonując analizy przypadku często próbują zrzucić winę na nieodpowiednie zapakowanie przesyłki lub czynniki niezależne od firmy.

Dlatego podczas wyboru kuriera powinieneś dowiedzieć się, czy taka firma uznaje zgłoszenia reklamacyjne oraz jak wygląda taki proces. Ważne mogą się okazać ponownie opinie klientów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Ich ocena rzetelności i fachowej obsługi danej firmy może dużo wnieść do Twojego wyboru

Dostawa do adresata

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą indywidualną, jeśli decydujesz się na wysłanie większej ilości paczek, wybierz usługodawcę oferującego bonusy i zniżki. Niższe koszty wysyłki to oszczędność, która ma wpływ na działanie Twojej firmy lub domowy budżet. Zawsze też warto wybrać usługodawcę, który oferuje szeroką gamę ofert i zajmuje się różnego typu paczkami, także tymi niewymiarowymi.

Jeśli dostarczasz przesyłki do klientów, którzy zamawiali online, musisz sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. Dlatego wybrany przez Ciebie kurier, musi posiadać szereg możliwości dostarczenia towaru. W jego ofercie powinno się znaleźć typowe dostarczanie od rąk własnych, odbiór w placówce oraz paczkomat, doskonały dla osób pracujących i zabieganych.

Szukając dobrego kuriera, pamiętaj o cechach opisanych w naszym artykule. Kierując się naszymi wskazówkami będziesz w stanie wybrać usługodawcę, który zadba o Twoją przesyłkę i dostarczy ją szybko pod wskazany adres. Kurier do przewozu krajowego powinien być tak samo rzetelny, jak kurier międzynarodowy. Pamiętaj też, że nie zawsze cena jest najlepszym doradcą. Warto przyjrzeć się każdej ofercie dokładnie i wybrać taką, która łączy w sobie wszystkie konieczne elementy.

Dodaj komentarz