Wybieramy hosting dla strony firmowej

Wybieramy hosting dla strony firmowej

Jeżeli zależy wam na tym, aby wasza strona internetowa była w pełni profesjonalna, na pewno nieco bliżej musicie przyjrzeć się terminom takim jak domena i hosting. W przypadku domeny większych problemów mieć nie będziemy, ponieważ jest to nazwa strony, a każdy nazwie ją tak, jak mu się podoba, choć i tutaj panują pewne zasady. Co innego w przypadku wyboru hostingu, a więc nic innego jak serwera, na którym strona będzie się utrzymywać. Obecnie wybierać możemy pomiędzy serwerami płatnymi a darmowymi, jednakże, jako że te drugie są do niczego, nie będziemy zaprzątać sobie nimi głowy. Skupimy się natomiast na wyborze serwera w pełni wydajnego. Od czego zatem taki wybór uzależnić?

Parametry

Najważniejszym czynnikiem wyboru są parametry takiego hostingu, od których zależy między innymi to, jak działać będzie nasza strona. Jeżeli postawimy na mało wydajny serwer, to ta nie będzie otwierać się prawidłowo, co na pewno odstraszy użytkowników. Wcale dobrym pomysłem nie będzie jednak wybór hostingu przewyższającego moce naszej strony, bo wówczas za taki hosting www niepotrzebnie przepłacimy. Najlepiej, jeżeli w tym aspekcie doradzi nam osoba, która zajmuje się aranżowaniem witryny.

Firma

Jako że strony są dziś bardzo popularne nie może szczególnie dziwić także i to, że firm oferujących konta hostingowe nie brakuje. Na pewno przed ostatecznym wyborem warto sprawdzić ceny w poszczególnych firmach, jak i opinie o danym usługodawcy. Dzięki temu uniknąć możemy wielu kłopotów związanych z prowadzeniem i działaniem naszej strony w przyszłości. Musimy zwracać uwage na takie aspekty jak cena hostingu, pojemność i jego inne parametry. Nie ma sensu inwestować w hosting który jest za duży dla naszej strony – w szczególności gdy dopiero zaczynamy działalność.

Jeżeli mamy wielu klientów i chcemy tylko przenieść naszą stronę gdzie indziej to dobrym wyborem będzie zapytanie na czacie pracownika firmy hostingowej jaki hosting by nam polecił. Jeżeli nikt nie odpisuje to zawsze możemy zapytać na jakimś forum internetowym. Opcji jest bardzo dużo. Jeżeli nasza strona jest ogromna to najlepszym wyjściem będzie chyba serwer VPS. Instalacja strony na takim serwerze trochę różni się od instalacji na zwykłym hostingu ale sprawi że nasza strona będzie działać stabilniej i pozwoli obsłużyć więcej użytkownik w tym samym czasie. Nie będziemy mieli problemów z wieszaniem się strony a także z brakiem miejsca – w szczególności gdy pozwalamy naszym użytkownikom wgrywać jakieś pliki na nasz serwer.

Dodaj komentarz