Jak szybko pozbyć się starych mebli? 

Jak szybko pozbyć się starych mebli? 

Sprzedałeś dom lub mieszkanie? Twoje meble wyszły już z mody i chcesz wymienić je na nowsze modele? A może po prostu uległy zniszczeniu. Powodów, dla których wrzucamy meble, jest wiele. Jednak taką decyzję warto dokładnie zaplanować. Jednym z kroków jest zorganizowanie wywozu gabarytów https://www.gruzboss.pl/. Wywóz odpadów wielkogabarytowych organizowany przez administrację najczęściej odbywa się dość rzadko, natomiast pozostawienie ich w wybranym przez siebie miejscu nie zawsze jest legalne. Jak więc legalnie pozbyć się starych mebli? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Czy meble możemy wyrzucić do śmietnika? 

W trakcie remontu rzadko w pierwszej kolejności myślimy o legalnym wywozie odpadów. A powinniśmy, gdyż mebli i pozostałości po remoncie nie możemy wyrzucić do kontenera na odpady komunalne. Takie rozwiązanie jest całkowicie wykluczone, kiedy w grę wchodzą odpady wielkogabarytowe, do których zaliczamy meble i dywany. Co ważne, ich wyrzucenie na zwykły śmietnik jest zabronione prawnie. Pozostawienie mebli w nieodpowiednim miejscu grozi wysoką karą grzywny. Ponadto takie działanie ma niewiele wspólnego z ekologią i dbaniem o środowisko. Jeśli meble mają być poddane recyklingowi, to muszą być zutylizowane w odpowiednim miejscu. Jak więc legalnie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. 

Co zrobić ze starymi meblami? 

Odpowiedzią na to pytanie jest usługa wynajmu kontenera. Na czym polega takie rozwiązanie? Firmy oferujące wywóz mebli podstawiają pojemnik, w którym umieszczamy odpady. Następnie wywożą je w odpowiednie miejsce i poddają recyklingowi. To najmniej szkodliwe na środowiska rozwiązanie. I co ważne, legalne. Niezależnie od tego, w jakiej technologii  meble zostały wykonane, posiadają one wiele cennych surowców (np. drewno), które mogą być ponownie wykorzystane. To przyczynia się do zmniejszenia emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla, który jest głównym czynnikiem zmian klimatycznych.  

Wywóz mebla z pośrednictwem firmy jest nie tylko ekologiczny, ale także wygodny. Dzięki temu nie musisz samodzielnie szukać zbiórek meblowych, czy zajmować się utylizacją. Co więcej, firmy najczęściej oferują dwa warianty usługi. Jedna to wywóz mebli samodzielnie wystawionych do kontenera przed budynkiem. Pamiętaj jednak, że uzyskanie zgody na ustawienie kontenera leży po stronie zamawiającego usługę. 

Na koniec wspomnijmy jeszcze, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy utylizować mebli na własną rękę. Nie rozpalaj więc ogniska, ani nie ogrzewaj nimi domu. Meble oprócz tego, że składają z drewna, to zawierają także kleje i inne substancje chemiczne, takie jak lakiery. One podczas spalania wydzielają szkodliwe dla zdrowia toksyny i może dojść do zatrucia. 

Dodaj komentarz