Mobilna kosmetyczka. Kilka ważnych spraw formalnych zanim się zdecydujesz.

Mobilna kosmetyczka. Kilka ważnych spraw formalnych zanim się zdecydujesz.

Nawet jeśli bycie mobilną kosmetyczką oznacza samozatrudnienie i samodzielność, musisz przestrzegać pewnych zasad, zwłaszcza jeśli chodzi o zakładanie firmy.

1. Posiadanie ważnych dyplomów.

Dyplomy muszą być potwierdzone i zarejestrowane w profesjonalnych rejestrach certyfikacji. Należy również posiadać dowód 3-letniego doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie w charakterze menedżera, osoby prowadzącej działalność na własny rachunek lub zwykłego pracownika.
Dlatego nie można zostać kosmetyczką w domu, jeśli nie posiada się tych dyplomów i doświadczenia. Jeśli jednak ktoś w twoim zespole ma te wymagane cechy, twoja aktywność jest możliwa. Wciąż jednak konieczne jest, abyś uczestniczyła w specjalistycznych szkoleniach

2. Definicja twojej działalności.

Działalność rzemieślnicza czy handlowa? Kiedy jesteś kosmetyczką mobilną, musisz stać się rzemieślnikiem. Wynika to z faktu, że uświadamiasz sobie swoje know-how i wiedzę w tej dziedzinie. Można jednak pogodzić te 2 działania, aby szybko stały się opłacalne.

3. „Domicyliacja” Twojej firmy.

Jest to ważny krok w uzyskaniu dokumentacji administracyjnej Twojej firmy. Ponieważ pracujesz w domu, dobrze jest użyć adresu, pod którym mieszkasz.

4. Uzyskanie statusu osoby prowadzącej działalność na własny rachunek.

Jeśli skłaniasz się ku statusowi samozatrudnienia, uzyskasz kilka korzyści. Zasady dotyczące podatków i ubezpieczeń społecznych będą proste, ponieważ jest to małe przedsiębiorstwo. Możesz również zaplanować wszystko od strony księgowej. Twoja praca zostanie wykonana szybciej.
Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się na ten status, Twoje działania są ograniczone. Istnieje limit osiągniętych przychodów. Należy na bieżąco śledzić informacje na ten temat na przykład na stronach internetowych Ministerstwa Finansów. Inny jest limit w przypadku sesji terapeutycznych i inny w przypadku sprzedaży produktów. Dlatego też przy deklarowaniu obrotów należy wyraźnie rozróżnić poszczególne działania.
Wybór tego statusu zależy od twoich działań. Jeśli zaczynasz działalność, to jest to korzystne, ponieważ będziesz w stanie poznać rynek po rozsądnych kosztach. A kiedy się zaczniesz się bardziej rozwijać, możesz poszukać innego, bardziej korzystnego statusu.

5. Rozwój własnej firmy.

Zostanie kosmetyczką i stworzenie własnej firmy ma wiele zalet. Po pierwsze, Państwa obroty będą nieograniczone, a po drugie, ewentualni wierzyciele będą posiadać jedynie aktywa Twojej firmy. Zwróć uwagę, że to od Ciebie zależy, czy chcesz pracować samodzielnie, czy mieć partnerów. Należy jednak pamiętać, że podlegasz jednak pewnym przepisom dotyczącym formalności i obowiązków, które są o wiele bardziej uciążliwe niż w przypadku samozatrudnionych.

Dodaj komentarz