Kredyt Konsolidacyjny – skonsoliduj swoje zobowiązania

Kredyt Konsolidacyjny – skonsoliduj swoje zobowiązania

Kredyt gotówkowy i hipoteczny to rodzaje kredytów, które zna zapewne większość Polaków. Nie każdy jednak pamięta o trzecim bardzo istotnym typie kredytów, który również z roku na rok okazuje się coraz bardziej potrzebny.

Mowa tutaj o kredycie konsolidacyjnym, który obecnie oferowany jest przez sporą ilość polskich banków. Tak więc, czym jest i jak działa kredyt konsolidacyjny? Co warto o nim wiedzieć? Czy jest on korzystny? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, udzielanym na spłatę kilku bieżących zobowiązań w innych instytucjach finansowych. Są one łączone w jedną całość, czyli konsolidowane, dlatego też kredytobiorca spłaca po konsolidacji tylko jedno zobowiązanie zamiast kilku.

Konsolidacja nie tylko pozwala zmniejszyć ilość posiadanych kredytów, ale też wysokość comiesięcznych rat. Rata kredytu konsolidacyjnego jest bowiem z reguły mniejsza niż suma rat kredytów, które zostały połączone.

Niektóre banki umożliwiają dobranie dodatkowej gotówki do kredytu konsolidacyjnego. W takim przypadku kredytodawca nie tylko przelewa wymagane sumy na rachunki obecnych wierzycieli, ale też przekazuje pewną ilość środków bezpośrednio do kredytobiorcy. Dodatkowa gotówka może być spożytkowana w dowolny sposób, bez konieczności okazywania rachunków czy faktur.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Ten typ kredytu może być szczególnie użyteczny dla osób, które spłacają jednocześnie wiele różnych zobowiązań (kredytów gotówkowych, kart kredytowych, kredytów odnawialnych) i czują się nimi przytłoczone.

Warto go wziąć, jeśli zależy nam, aby zmniejszyć comiesięczne obciążenie domowego budżetu. Z reguły taki kredyt charakteryzuje się długim maksymalnym okresem spłaty, co pozwala na znaczące obniżenie wysokości rat. Pozwoli to na spłacanie rat kredytu w terminie, bez obawy o naliczanie odsetek za opóźnienie, otrzymywanie płatnych monitów przypominających o obowiązku zapłaty czy wpis na listy dłużników. Co więcej, mniejsza ilość posiadanych zobowiązań oznacza mniejszy stres i mentalną ulgę.

Należy przy tym upewnić się, że na pewno zaciągamy kredyty konsolidacyjne Wrocław na najlepszych możliwych warunkach. Oferty poszczególnych banków potrafią mocno się różnić, dlatego nie należy wybierać pierwszej, na którą natrafimy.

Warto zasięgnąć porady u wykwalifikowanego eksperta, który przeanalizuje naszą sytuację i obiektywnie porówna oferty różnych instytucji finansowych, aby móc wskazać, która będzie w naszej sytuacji najkorzystniejsza.

Dodaj komentarz