Porada prawna – kiedy może się przydać i ile kosztuje?

Porada prawna – kiedy może się przydać i ile kosztuje?

W życiu każdego człowieka ma miejsce wiele sytuacji, w których pomoc prawnika może okazać się niezbędna. Mogą to być sprawy, które swój finał mają w sądzie, ale nie tylko, ponieważ prawnik może nam też pomóc, chociażby w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wsparcie specjalisty poprzez poradę prawną może sprawić, że unikniesz podjęcia niekorzystnej w perspektywie czasu decyzji i będziesz wiedzieć, jak postępować w konkretnej sytuacji. Zobacz, kiedy warto skorzystać z porady prawnej i jaki jest jej koszt.

W jakich sytuacjach może się przydać pomoc prawnika?

Ze względu na to, że kancelarie adwokackie mają zazwyczaj bardzo szeroki zakres usług, mogą nam one pomóc w wielu sytuacjach. Na przykład kancelaria adwokacka http://adwokat-trochimiuk.pl/ specjalizuje się w prawie: cywilnym, spadkowym, karnym, rodzinnym, gospodarczym i w prawie pracy. Tak szerokie spektrum specjalizacji sprawia, że po pomoc do prawnika możemy udać się w naprawdę wielu sytuacjach. Udzielanie porad ustnych jest jedną z wielu aktywności każdego prawnika. Oprócz tego może on także zając się analizą przedłożonych mu dokumentów i przygotowaniem pisma do sądu czy też innej instytucji.

Skorzystanie z porady prawnej może pomóc Ci uniknąć skierowania danej sprawy na drogę sądową. Jak można się domyślić, zaoszczędzi, to sporo Twojego czasu, ponieważ postępowania sądowe bardzo często ciągną się latami. Pomoc prawnika może też być niezbędna, gdy w grę wchodzi rozwód oraz sprawy związane z opieką nad dzieckiem. Wiedza i doświadczenie prawnika mogą znacznie ułatwić postępowanie i współpraca z taką osobą zwiększa Twoje szanse na wygranie sprawy.

Ile kosztuje porada prawna?

Na cennik usług adwokata może mieć wpływ wiele czynników. Kluczowy jest, chociażby stopień skomplikowania sprawy, dziedzina prawa czy nawet renoma danego prawnika. Koszt porady prawnej może diametralnie się różnić w zależności od tego, z jaką sprawą zgłasza się klient. Pojedyncza porada prawna kosztuje kilkaset złotych – od 100 zł do nawet pół tysiąca złotych. Osoby niezamożne mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. W wielu miejscowościach istnieją punkty, w których prawnicy nieodpłatnie pomagają osobom, które się do nich zgłoszą.

Czy warto więc w takiej sytuacji płacić za poradę w kancelarii? Z pewnością tak w szczególności, że większość osób bez problemu znajdzie kancelarię adwokacką, która cenę porady dopasuje do możliwości finansowych swojego klienta. Oprócz tego, w razie potrzeby prawnik, do którego się zgłosisz poprowadzi Twoją sprawę i np. sporządzi odpowiednie pisma, gdy będzie to konieczne.

Dodaj komentarz