Transport mebli podczas przeprowadzki – jak najszybciej przewieźć meble do nowego mieszkania?

Transport mebli podczas przeprowadzki – jak najszybciej przewieźć meble do nowego mieszkania?

Przeprowadzka to najczęściej ważne wydarzenie w naszym życiu, na które z niecierpliwością oczekujemy. Wizja nowego domu lub mieszkania jest bardzo kusząca, otwiera nowe możliwości i stanowi zapowiedź pozytywnych zmian, jest jednak pewien szkopuł. Zanim zaczniemy urządzać się w nowym miejscu, musimy w jakiś sposób przetransportować do niego zgromadzony dotychczas dobytek. Techniczne aspekty przeprowadzki mogą zepsuć nam radość z mającej nadejść zmiany, dlatego też warto odpowiednio się do tego przygotować i znaleźć sposób na sprawne przetransportowanie rzeczy.

Jak przetransportować meble podczas przeprowadzki?

Posiadając samochód osobowy, jesteśmy w stanie przetransportować bardzo wiele rzeczy. Ubrania, książki, różnego rodzaju drobne przedmioty, a nawet niewielkich gabarytów meble. Jeśli jednak chcemy przewieźć większe elementy, takie jak szafy, łózko, kanapę, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie samochodu transportowego. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia tego typu pojazdu, jednak bezpieczniej jest zlecić takie zadanie komuś, kto ma doświadczenie w przewożeniu mebli i innych, często delikatnych rzeczy, takich jak choćby sprzęt RTV/AGD. Transport mebli może nam ułatwić firma transportowa (www.fracht.pl), która nie tylko posiada odpowiednią do tego flotę samochodową, ale również wykwalifikowanych kierowców.

Jak przygotować meble do transportu?

Przede wszystkim konieczne jest opróżnienie mebli, które mają zostać przewiezione do nowego mieszkania. Wszystko, co się w nich znajdowało, a więc ubrania, książki, garnki, zastawa stołowa, powinny zostać spakowane do kartonów, odpowiednio zabezpieczone, opisane i zaklejone. Jeśli istnieje taka możliwość i nie spowoduje to żadnych uszkodzeń, to warto niektóre meble rozkręcić. W takiej formie nie tylko będą zajmowały mniej miejsca, ale też znacznie łatwiej będzie je przenosić, zwłaszcza jeśli do pokonania jest wąska klatka schodowa np. w bloku. Jeśli jednak nie da się poskładać niektórych mebli, to powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć. Chodzi głównie o to, aby pozaklejać szuflady i półki, aby nie otwierały się w transporcie, gdyż może to spowodować niepotrzebne uszkodzenia.

Dobrym pomysłem jest też owinięcie mebli, na których szczególnie nam zależy w folię bąbelkową. Jeśli posiadamy meble, które są wyposażone w szyby – różnego rodzaju kredensy lub witryny, to najlepiej będzie je wymontować, o ile istnieje taka możliwość.

Przeprowadzka – o czym warto pamiętać?

Najbardziej komfortową sytuacją jest ta, w której przeprowadzamy się do odświeżonego i wysprzątanego domu lub mieszkania, w którym musimy jedynie ustawić meble w odpowiednich miejscach i rozpakować swoje rzeczy. Warto zaplanować wszystko krok po kroku, żeby nie zagubić się we własnych rzeczach i nie tracić niepotrzebnie czasu na poszukiwania najpotrzebniejszych przedmiotów. Dobrym pomysłem jest pakowanie rzeczy pokój po pokoju i w takiej kolejności wynoszenie ich. Bardzo duże znaczenie ma również widoczne i klarowne opisywanie pudeł. Rozpakowywanie rzeczy na miejscu również powinno odbywać się według ułożonego wcześniej schematu, dzięki czemu unikniemy okropnego bałaganu już w czasie pierwszych dni w nowym lokum.

Dodaj komentarz