Jak zaangażować pracowników w nowym roku?

Jak zaangażować pracowników w nowym roku?

Jak zaangażować pracowników w nowym roku?

Niestety, nadszedł Nowy Rok. Zapomnij o tym nonsensownym powiedzeniu “Nowy rok, nowy ja”. Zamiast tego poszukaj sposobów, jak zaangażować swoich pracowników w nowy i ekscytujący sposób. Wierzcie lub nie, ale jest wiele sposobów na to, aby skutecznie zaangażować i pobudzić swoich pracowników. A przy tym nie być zbyt banalnym i nie rozbić banku. Rok 2022 to nowy rok, więc zaangażowanie pracowników powinno być jednym z Twoich postanowień.

Zanim rozpoczniesz proces ponownego angażowania, spójrzmy na kilka statystyk. Pracownicy, którzy dostrzegają, że ich pracownicy troszczą się o nich, są o 18% bardziej skłonni do podjęcia dodatkowego wysiłku w miejscu pracy. Dodatkowo, 28% jest bardziej skłonnych polecić swoje miejsce pracy, a 17% jest bardziej skłonnych pracować dla tego samego pracodawcy za 12 miesięcy. Widać więc wyraźnie, że kiedy firma dba o dobre samopoczucie swoich pracowników, organizacja może czerpać z tego większe korzyści. Czy to dzięki lepszej wydajności, kulturze firmy, energii, zaangażowaniu, czy też wszystkim powyższym.

Podejmując decyzję o tym, jak najlepiej zaangażować pracowników, szukaj sposobów, które będą motywować, dodawać energii i stanowić wartość dodaną dla nich i dla firmy. Stare powiedzenie mówi, że “liczy się myśl” i pod wieloma względami jest ono słuszne. Twoje rozwiązania w zakresie zaangażowania nie muszą być kosztowne, ale jeśli są, to powinny być skuteczne. Aby temu zapobiec, upewnij się, że znasz i rozumiesz swoich pracowników, zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie!

Oto jest, osiem świetnych sposobów na to, jak zaangażować swoich pracowników w nowym roku.

Wejdź w rok z hukiem!

Jak wiemy, Nowy Rok przypada zarówno na wesoły, jak i stresujący okres w roku. Tak więc odświętny nastrój w pracy może pozwolić ludziom na relaks i być nagrodą za ciężką pracę w mijającym roku. Wchodząc w Nowy Rok, świętuj, a następnie podążaj za tą energią z innymi uroczystościami, które odbywają się w ciągu roku.

Wspaniałą rzeczą w byciu świątecznym w miejscu pracy jest to, że może to działać jako sposób na przerwanie codziennych czynności biurowych w angażujący sposób. Pozwala to również na budowanie zespołu i interakcję kierownictwa z pracownikami w bardziej naturalny sposób. Świętuj wszystkie święta i urodziny w biurze, pokazując, że Ci zależy.

Wykorzystaj najlepsze i najbardziej pozytywne cechy swoich zespołów

Jeśli chodzi o sposoby angażowania pracowników, wykorzystanie ich najlepszych cech wydaje się być dość oczywiste. Niezależnie od tego, jakie cechy posiada każda osoba, docenianie ich nie tylko sprawi, że poczują się dobrze, ale także zbuduje zaufanie i wiarę w ich możliwości. To z kolei przełoży się na wzrost zaangażowania, ponieważ pracownicy poczują się docenieni w pracy.

Organizuj wyjścia dla zespołu

Potencjalnie kosztują cię trochę pieniędzy, ale wyjścia grupowe są skuteczne. Kiedy próbujesz zbudować zaangażowanie w nowym roku, małe wyjście może zdziałać cuda. Nie tylko poprawiają zaangażowanie, ale także potrafią dodać energii pracownikom, podnieść morale i być okazją do budowania zespołu. Istnieje wiele opcji. Od wspinaczki pod dachem po wycieczkę do galerii. Albo do kawiarni lub destylarni na degustację. Jest wiele możliwości dla Ciebie i Twojego zespołu.

Wzmocnij swój zespół

Podczas pracy nikt nie lubi czuć, że jego szef ciągle oddycha za jego plecami. Dlatego wzmocnienie zespołu poprzez umożliwienie mu autonomicznej pracy jest świetną opcją. Pozwolenie im na swobodną, otwartą i samodzielną pracę może budować kulturę biurową i zaangażowanie. Pozwól im rozwiązywać problemy samodzielnie, nie potrzebując do tego ciągłej aprobaty przełożonych.

Zachęcaj do edukacji pracowników

Jako menedżer, prawdopodobnie nie podoba Ci się pomysł, że Twoi pracownicy pewnego dnia przeniosą się do innych firm. Możesz myśleć, jaki sens ma inwestowanie w nich, skoro mają zamiar odejść. Jest to niewłaściwe podejście.

Ponieważ edukowanie i podnoszenie kwalifikacji pracowników ma udowodnione trwałe efekty. Przyczynia się do tworzenia wspaniałej kultury biurowej, zapewnia pracownikom większą niezależność w miejscu pracy i zwiększa ich zaangażowanie. Zapisując pracowników na kursy, możesz myśleć, że jest to kosztowne dla Ciebie i firmy. Jednak w ten sposób dajesz swojemu zespołowi znacznie więcej niż tylko umiejętności. Pokazujesz, że zależy Ci na ich rozwoju i dowodzisz, że ich cenisz. Inwestuj w ten sposób i obserwuj, jak poprawia się kultura organizacyjna, a biuro staje się bardziej zaangażowane i pełne energii.

Świętuj sukcesy

Często liderzy, kiedy odnoszą sukces, nie dzielą się nim ze swoim zespołem. Ich zespół, który prawdopodobnie wykonał znaczną część pracy związanej z projektem. To dość prosty pomysł, świętuj wszystkie sukcesy z zespołem, który ci pomógł. Jeśli zdobędziesz nagrodę, świętuj razem z zespołem. Ale świętuj również indywidualne osiągnięcia. To nie tylko uznanie za dobrze wykonaną pracę, ale także pokazanie pracownikowi, że jest doceniany i może zwiększyć jego zaangażowanie.

Bądź konsekwentny

Podobnie jak w przypadku większości innych rzeczy w życiu, kluczem jest konsekwencja. Nie inaczej jest w przypadku wsparcia i pomocy, dlatego zawsze wspieraj swoich pracowników i dbaj o ich plecy. Obecnie wielu pracowników czuje, że potrzebuje od pracodawcy czegoś więcej niż tylko cotygodniowego odcinka wypłaty. Chcą czuć się doceniani, wspierani i mieć poczucie, że robią różnicę. Czyniąc to priorytetem, Twoi pracownicy będą Ci ufać i naprawdę dostaną się na pokład celów firmy.

Ponieważ żadna rozsądna osoba nie chce pracować dla kogoś, kto nie ma ich pleców i jest niekonsekwentny w ich podejściu do pracy. Aby utrzymać się w tym zachowaniu będzie to świetny sposób, aby stracić wspaniałych pracowników. Pokaż, że Ci zależy i zbieraj nagrody w postaci zaangażowanych i zmotywowanych pracowników.

Świetne sposoby nagradzania najlepszych pracowników

Jako pracodawca, musisz znaleźć różne sposoby nagradzania najlepszych pracowników. Nie tylko za dobrą pracę, ale także za uroczyste wydarzenia, takie jak urodziny, rocznice i nowy rok.Aby mieć system nagradzania, pracodawca musi mieć pewne strategiczne przemyślenia, aby odpowiednio docenić to wydarzenie. Jednak wiele firm nie robi tego, nie mówiąc już o świętowaniu takich wydarzeń.

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego niektóre firmy nie świętują takich wydarzeń jak nadejście Nowego Roku. Jako potencjalnie kosztowne i czasochłonne, niektóre firmy nie widzą w tym sensu. Zamiast tego, po prostu mówią swojemu zespołowi Szczęśliwego Nowego Roku. Oczywiście, nie ma w tym nic złego. Jednak można zrobić coś więcej. Nie tylko nagrodzić swoich najlepszych pracowników, ale pokazać im swoje uznanie i uznanie.

Wiele miejsc popełnia błąd, ponieważ uważa, że “ostatecznym celem” jest wydatek na ten gest. Wierzą, że musi on być duży, ekstrawagancki i drogi. Jeśli w to wierzysz, ucieszy Cię wiadomość, że możesz nagrodzić swoje biuro, efektywnie kosztowo. A jednocześnie być tak samo szczerym jak coś masowego. Jest wiele powodów, dla których firmy powinny nagradzać swoich najlepszych pracowników. Dla lepszej kultury biurowej, większego zaangażowania czy zmniejszenia rotacji pracowników. Jest mnóstwo powodów, dla których powinieneś okazać uznanie swojemu zespołowi.

Skoro znasz już wszystkie powody, musisz teraz znaleźć coś, co będzie nagrodą.

Oto kilka skutecznych sposobów na nagrodzenie pracowników, które pokażą, że zależy Ci na nich w tym Nowym Roku.

Odręczna notatka z podziękowaniami

Odręczna notatka może przejść długą drogę, zwłaszcza gdy jest napisana przez szefa. Jest darmowa (jeśli nie liczyć kosztu papieru i tuszu), a kosztuje tylko czas. Pisanie odręcznej notatki robi kilka rzeczy, naprawdę dobrze. Uznaje osobę, pokazuje, że ci zależy i pozwala im wiedzieć, że jesteś gotów włożyć trochę czasu dla nich. Jasne, to tylko mały gest, ale sam w sobie lub w połączeniu z czymś innym. Ten gest mówi głośniej niż słowa.

Impreza

Kiedy świętujemy koniec jednego roku i początek drugiego, impreza biurowa może być świetną opcją nagrody. Przyjęcia biurowe są świetne, ponieważ dają ludziom możliwość poczucia się docenionym i puszczenia włosów w dół, robiąc to. Dwie dobre konsekwencje dla gestu. To może kosztować trochę więcej pieniędzy niż odręczna notatka, ale twoi pracownicy będą ci za to wdzięczni.

Biurowe BBQ

Podobne do partii biura, o BBQ biura jest również miły pomysł. Być może w piątek przed wielkim dniem, mieć BBQ na kilka godzin, że masz być w pracy. To działa naprawdę dobrze, ponieważ pozwala na zespół, aby wziąć trochę czasu wolnego, podczas gdy w pracy, spędzając czas klejenie z kolegami i wypić kilka drinków. Pokazanie, że Ci zależy poprzez grillowanie mięsa, mieszanie sałatek i picie miłych drinków nigdy nie było lepsze niż wtedy, gdy powinieneś pracować. To prosty gest, efektywny kosztowo i sprawi, że pracownicy będą weseli i zmotywowani przez wiele miesięcy po tym wydarzeniu.

Pieniądze

Pieniądze są wspaniałe, każdy je kocha. Jednak nie zawsze są tak wspaniałym motywatorem. Przynajmniej nie w przypadku długotrwałej motywacji. Jest jednak pewien wyjątek. A jest nim premia noworoczna. Zdobycie uznania za swoją pracę poprzez premię, coś na co zapracowałeś, może być o wiele bardziej motywujące niż samo wręczenie pieniędzy. To zadziałałoby dla większości ludzi, ponieważ czuliby, że na to zasługują. Zwłaszcza, że jest to pora roku, w której jest wiele wydatków, premia zostanie doceniona.

Wolny czas

Tydzień lub dwa wolnego w Nowym Roku jest również jednym z bardziej efektywnych sposobów nagradzania najlepszych pracowników. Dając czas, aby spędzić go z rodziną lub polecieć do ich rodzinnego miasta bez naruszania ich rocznego urlopu, większość ludzi będzie mile widzianym gestem. Ponieważ pracodawca najprawdopodobniej bierze trochę wolnego, miło jest pozwolić niektórym pracownikom na taki sam luksus.

Prenumerata czasopism

Czy to przypadek, że około czas czasopisma obrotu jest czas Nowego Roku? Być może. Jednak może to być dobry pretekst, aby nagrodzić swój zespół prezentem, który będzie otrzymywał przez następne 12 miesięcy. Ponieważ wiele magazynów oferuje specjalne oferty o tej porze roku, prenumerata może kosztować zaledwie 60 dolarów. Przedstaw swój zespół z opcji i niech zdecydują, co chcą. To sprawi, że staniesz się szefem numer jeden!

Bilety na wydarzenie

Jest wiele wydarzeń, które odbywają się przez cały rok. Od sportu po koncerty i wszystko pomiędzy. Bilety mogą być tanie i mogą być dużo zabawy dla zespołu lub poszczególnych członków. Niezależnie od tego, kto kiedykolwiek powiedział, że zdobywanie biletów na piłkę nożną było zarezerwowane tylko dla zdobywania nowych klientów?

Wycieczka w teren

Podobnie jak w przypadku “Biletów na imprezę”, dobra wycieczka w teren może przejść długą drogę, gdy zastanawiasz się, jak nagrodzić swoich najlepszych pracowników. Zamiast ostatniego dnia pracy w roku, zabierz zespół gdzieś! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jesteś jedyną firmą w okolicy. Być może odbywa się tam mecz piłki nożnej, gorzelnia lub ściana wspinaczkowa (ale nie wszystko naraz). Nagródź zespół zabawnym zajęciem, w którym każdy może wziąć udział, a z pewnością poprawisz i tak już wspaniałą kulturę biurową na kolejny rok.

Podsumowując

Zaangażowanie pracowników może być proste. Jednak czasami może Cię to kosztować. Ale bądźcie pewni, że jeśli zrobicie to dobrze, może to przynieść korzyści zarówno dla jednostki, jak i dla organizacji. Dlatego w nowym roku, myśląc o nowych postanowieniach, zastanów się, jak lepiej zaangażować swoich pracowników. Ostatni rok mógł być świetny pod względem angażowania pracowników, lub mógł nie być taki, jaki powinien być. Niezależnie od tego, w tym nadchodzącym roku, podejmij świadomy wysiłek, aby zaangażować swoich pracowników. Czy to poprzez zabieranie ich na zajęcia integracyjne, czy też inwestowanie w nich w inny sposób. Pokaż zespołowi, że Ci zależy i upewnij się, że Twoje biuro ma odnowioną energię na nadchodzący rok.

Dodaj komentarz