Telekonferencje – nowy standard spotkań

Telekonferencje – nowy standard spotkań

Chcesz załatwić sprawy służbowe z kilkoma osobami jednocześnie? Przygotowujesz projekt w kilkuosobowym zespole i chcesz skonsultować się z jego pozostałymi członkami, aby wiedzieć jak podzielić wasze obowiązki? Przygotowujesz się do ważnego rodzinnego wydarzenia i chcesz omówić jego szczegóły z członkami twojej rodziny? A może po prostu szykujesz imprezę w swoim domu i chcesz powiedzieć zaproszonym gościom, jak mogą znaleźć twój dom?

Zasady działania

Telekonferencja jak zrobić, to pytanie, które zapewne sobie zadajesz. Sama idea telekonferencji jest prosta: polega ona na tym, że jednocześnie rozmawiasz ze wszystkimi ludźmi, z którymi chcesz wymienić zdanie na dany temat. Co ważne – również organizacja tego typu rozmów jest banalnie prosta, nawet jeżeli numery osób, z którymi chcesz stworzyć telekonferencję, są obsługiwane przez innych operatorów niż twój. Wystarczy sprawdzić w jaki sposób można zrobić to u twojego operatora. W niektórych sieciach pokój telekonferencyjny (czyli wirtualne miejsce, w którym ma miejsce twoja rozmowa z innymi członkami konferencji) należy zarezerwować wcześniej, a później swoją rezerwację możesz wykorzystać w wybranym momencie. Skoro znasz już odpowiedź na pytanie: telekonferencja jak zrobić , czas przejść do następnej kwestii, czyli jak wygląda ona z technicznego punktu widzenia.

Z technicznego punktu widzenia

W innych sieciach w każdej chwili można rozpocząć telekonferencję – wystarczy, że utworzysz pokój, a następnie dodajesz do niego wszystkie osoby, z którymi chcesz rozmawiać. W wielu sieciach uczestnicy tego typu telekonferencji dostają swój specjalny numer PIN, aby w rozmowie nie brała udziału żadna niepożądana osoba. Warto pamiętać aby telekonferencję rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby mieć pewność, że wszystkie sprawy techniczne są dopięte na ostatni guzik i że w ostatniej chwili nie pojawią się nieprzewidziane problemy. Warto też pamiętać, aby mówić do telefonu głośno i wyraźnie, tak aby wszyscy rozmówcy mogli dobrze cię usłyszeć. Jeżeli chodzi o finansową stronę organizacji telekonferencji – koszta u różnych operatorów sieci komórkowych bywają różnie, ale podstawowa zasada jest taka, że płaci ten, który zainicjował całą rozmowę.

Dodaj komentarz