Praca i zarobki w Tesco

Praca i zarobki w Tesco

Praca w dużym markecie, kojarzy się przede wszystkim z działaniami ukierunkowanymi na obsługę klienta. Tak jest też w przypadku pracy w Tesco. Większość ofert pracy to oferty związane z pracą przy obsłudze kupujących. Nie oznacza to jednak, że wszystkie oferty pracy w Tesco są z tym związane. 

Nie tylko obsługa klienta

W sieci sklepów Tesco można znaleźć zatrudnienie w działach nie związanych bezpośrednio z obsługa klienta. Można tu wymienić choćby pracę w kadrach, księgowości, działach informatycznych czy też w dziale kontroli. Dostępne są takę oferty pracy w działach nieruchomości czy dziale prawnym. Trzeba jednak dopowiedzieć, że większość ofert zatrudnienia w Tesco to oferty pracy w zawodach kasjer, sprzedawca czy pracownik magazynu. 

Dużym plusem pracy w Tesco jest ściśle określony podział obowiązków. W przeciwieństwie do innych pracodawców oferujących etaty w sklepach wielkopowierzchniowych, w Tesco rzadko zdarza się kierowanie ludzi z określonych działów do pracy w innych. Nie oznacza to jednak, że takie sytuacje się nie pojawiają. Przy znacznej ilości klientów, choćby w okresie przedświątecznym, do kas mogą być kierowane osoby z działów bezpośrednio nie związanych z obsługą klientów. Nie każdy akceptuje taki podział obowiązków. Szukając pracy i rozważając zatrudnienie w sklepie Tesco, trzeba pamiętać, że pracodawca może wymagać takiego działania. 

Praca w Tesco jest pracą na zmiany. Najczęściej zmiana rozpoczyna się o 6:00 lub o 14:00 jednak w zależności od sklepu i konkretnej sytuacji, pracodawca może zarządzić zmiany rozpoczynające się w innych godzinach. 

Zatrudnienie na etacie

Tesco to pracodawca, który zatrudnia przede wszystkim na umowę o pracę. To ważna informacja. Pracownik przez cały okres zatrudnienia pozostaje pod ochroną przepisów prawa pracy. Dzięki temu może mieć pewność stabilności zatrudnienia, jasnych warunków pracy czy też przerw, które wynikają z przepisów prawa pracy. Dla pracowników to bardzo komfortowa sytuacja, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, z całą pewnością jest o wiele korzystniejsze niż zatrudnienie na podstawie umów cywilno – prawnych, popularnych u innych pracodawców. 

Zarobki w Tesco

Niestety w Tesco, szczególnie na stanowiskach niższego szczebla nie można liczyć na bardzo wysokie zarobki. Średnie zarobki rzadko przekraczają zarobki minimalne, wynikające z przepisów prawa pracy. Trzeba tutaj też dodać jedno. W Tesco trudno mówić o ścieżce kariery. Awanse zdarzają się nieczęsto, nie można więc liczyć na zmianę warunków zatrudnienia na dużo lepsze czy też na nagły wzrost wynagrodzenia. Istnieją jednak i profity wynikające z zatrudnienia. Pracownicy mogą liczyć na możliwość zrobienia tańszych zakupów, paczki na święta czy też możliwość wykonania bezpłatnych badań. Pracodawca gwarantuje także bony na święta, dofinansowanie wypoczynku czy też wyprawki szkolne dla dzieci pracowników Tesco. 

Dodaj komentarz