Jak zapakować prezent? Pomysły i niezbędne narzędzia

Jak zapakować prezent? Pomysły i niezbędne narzędzia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Już teraz magia świąt jest bardzo odczuwalna i sprawia, że chętnie kupujemy prezenty. Zarówno te mniejsze, jak i większe upominki mają sprawić radość naszym bliskim, jednak zanim trafią one w ich ręce, trzeba je spakować. Niestety nie każdy jest w tym mistrzem i bardzo często zostawiamy pakowanie prezentów na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom nie jest to jednak takie trudne i bez większego problemu możesz spakować prezent świąteczny w ładny sposób. Zobacz jak to zrobić i co będzie Ci do tego potrzebne.

Co może Ci się przydać do pakowania prezentów?

Zanim zaczniesz pakować świąteczne prezenty, należy się do tego przygotować. Potrzebnych Ci będzie kilka rzeczy, które ułatwią Ci pakowanie i sprawią, że upominek będzie wyglądał elegancko. Możliwości pakowania prezentów jest naprawdę wiele, dlatego rzeczy, które mogą Ci się przydać, także jest sporo. Przede wszystkim będą to nożyczki oraz taśma klejąca w przeźroczystym kolorze. Do tego przyda się papier do pakowania, różne materiały np. juta, wstążki, bibuła, bileciki, wełna drzewna, kartony dekoracyjne, zawieszki, gałązki choinki, papier pakowy, celofan, torebki prezentowe, szyszki i wiele innych. Mając pod ręką wszystkie te rzeczy, bez większego problemu spakujesz prezent w taki sposób, że będzie pięknie wyglądał po choinką.

Jak pakować prezenty o nieregularnych kształtach?

Częstym problemem podczas pakowania prezentów są nieregularne kształty. Zapakowanie kwadratowego czy też prostokątnego kartonu nie stanowi większego problemu jednak w przypadku koła, trójkąta, walca itd. pakowanie może okazać się już trudniejsze. Pierwszym rozwiązaniem jest włożenie takiej rzeczy do torebki prezentowej. Dzięki niej w prosty i szybki sposób zapakujesz prezent o problematycznym kształcie. Torebkę możesz wyłożyć bibułą, aby na pierwszy rzut oka upominek nie był widoczny. Kolejnym rozwiązaniem jest celofan. Wystarczy, że owiniesz nim prezent, a górę obwiążesz wstążką. Niewielki prezent o nieregularnym kształcie możesz też zapakować do ozdobnego kartonu wypełnionego wełną drzewną.

Pakowanie dużych prezentów

Kolejnym wyzwaniem może być pakowanie dużych prezentów. Ciężko jest je zapakować do torebek, a ich gabaryty sprawiają, że trudno jest znaleźć do nich papier odpowiedniej długości. Rozwiązaniem jest po prostu owinięcie takiej rzeczy wstążką. Duża kokarda na prezencie sprawia, że sposób „pakowania” jest estetyczny, a jednocześnie nie trzeba się za bardzo gimnastykować przy pakowaniu. Możesz też połączyć ze sobą za pomocą taśmy kilka takich samych arkuszy papieru.

Dodaj komentarz