Jak wybrać kancelarię prawną?

Jak wybrać kancelarię prawną?

W obliczu problemów natury prawnej najczęściej czujemy się bezradni. Wtedy właśnie szukamy pomocy. Do kogo możemy się skierować? Wybór nierzadko pada na kancelarię prawną. Swoje kłopoty powierzamy specjalistom i zdajemy się na ich pomoc w rozwiązaniu. Żeby jednak współpraca była efektywna, musimy wiedzieć, gdzie szukać. Jak wybrać kancelarię prawną i na co zwrócić uwagę przy wyborze?  

Czym zajmuje się kancelaria prawna? 

Pierwszym i podstawowym zadaniem kancelarii i zatrudnionych w niej prawników oraz adwokatów jest doradztwo prawne. Zakres dziedzin, którymi zajmuje się dana kancelaria może być naprawdę szeroki lub wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od tego, jakich specjalistów zatrudnia. Prawo, samo w sobie, jest bardzo szeroką dziedziną nauk. Nie można być specjalistą we wszystkim, dlatego na dalszym etapie kształcenia prawnicy wybierają, którą dziedziną chcą się zajmować. Może być to prawo karne, bankowe, rodzinne, cywilne, administracyjne itd. Nierzadko jeden radca prawny jest specjalistą w kilku dziedzinach naraz. W takim przypadku łatwiej o wybór adwokata, ponieważ możemy skierować się do niego z kilkoma sprawami jednocześnie. 

Wybierając kancelarię prawną, warto więc zwrócić uwagę, w czym się ona specjalizuje. Na tej podstawie dobieramy najlepszych radców do swojego problemu. Specjalizacje są również ważne ze względu na tempo zmian. Prawo nie jest stałe. Ulega modyfikacji i aktualizacji. Osoba, która jest specjalistą w danym zakresie, będzie na bieżąco ze wszystkimi zmianami, co będzie działać na korzyść naszej sprawy. Kancelarią, która na przykład specjalizuje się w prawie bankowym jest https://kancelaria-ethica.pl/. Do takiego miejsca możemy się zgłosić, jeżeli jesteśmy dłużnikami, mamy problemy z bankiem lub na przykład ciąży nad nami widmo kredytu frankowego. 

Wykształcenie radcy prawnego i podejście do klienta 

Żeby zostać radcą prawnym, po skończonych studiach trzeba odbyć trzyletnią aplikację. Kończy się ona egzaminem, którego zaliczenie dopiero uprawnia do wykonywania zawodu. Tak więc, długa jest droga do tego, żeby zostać radcą prawnym. Dzięki temu osoby zatrudnione w kancelarii są specjalistami w swoim fachu. Wybierając kancelarię prawną, warto także zwrócić uwagę na doświadczenie radcy. Im większe doświadczenie, tym większą możemy mieć pewność, że specjalista poradzi sobie także z naszą sprawą. 

Ważnym czynnikiem jest również podejście do klienta. Dobry radca prawny będzie skupiony na naszej sprawie i odpowie szczegółowo na nasze pytania. Co ważne, w sposób, który zrozumiemy, ponieważ język prawniczy dla osób bez wykształcenia w tym zawodzie nierzadko jest niezrozumiały. 

Dodaj komentarz