Jak praca wpływa na Twoje życie?

Jak praca wpływa na Twoje życie?

Okres studiów i swobody skończył się i czas płynie nieubłagalnie. Zapewne wpadłeś w codzienną rutynę. Praca, dom, praca, dom – w międzyczasie, dla odmiany zakupy. Spokojnie! Dorosłość i etap pracy w twoim życiu nie musi być nudny! Zadbaj o to a może okazać się, że wcale nie jest tak źle. Gdy masz już własną rodzinę, bez pracy nie da się przeżyć. Sprawia to, że czasu potrafi nam braknąć nawet na totalne bzdury.

Dobre nastawienie

Dobre nastawienie jest podstawą dobrego samopoczucia. Jeśli nie lubisz swojej pracy i idąc do niej masz boleści brzucha ze stresu – zmień ją. Jest tylko ofert na rynku pracy, że na pewno znajdziesz coś idealnego dla Ciebie. Nie zawsze przykładowe +200 złotych do wypłaty jest na tyle ważne, aby niszczyć siebie wewnętrznie, zmuszając się do niej. Wybierz pracę, która nie wpłynie negatywnie na Ciebie i Twoją rodzinę i otoczenie. Jeśli Ty jesteś nie zadowolony i nieszczęśliwy, wracają do domu – to nieszczęście zabierasz ze sobą. Dokładnie tak samo jest z zadowoleniem i uśmiechem.

Dużo pracy, natłok obowiązków

Często zdarza się tak, że w Twojej pracy bywają okresy, że nie wiesz w co włożyć ręce. Do domu przychodzisz tak zmęczony, że ostatnie o czym myślisz to gra planszowa z własnym dzieckiem, albo spotkanie z przyjaciółmi. Jeśli ten okres jest przejściowy – tak bywa, w każdej pracy. Choć jeśli czujesz, że jest to notoryczne i nie dajesz rady. Przemyśl, czy jest to warte Twojego zdrowia i relacji międzyludzkich.

Praca marzeń

Niestety nie zawsze pracujesz tam gdzie marzysz. Życie pisze różne scenariusze. Dąż do tego aby tak było – jeśli Ci się nie uda – nie przejmuj się. Znajdziesz coś równie przyjemnego. Czasem nawet to, co wydaje Ci się koszmarem – okazuje się super pracą. Bardzo dużo dają ludzie, którzy Cię otaczają. Ludzie w pracy, szefostwo – jeśli czujesz, że lepszej ekipy mieć nie mogłeś – to może być strzał w dziesiątkę. To ludzie napędzają dobrą energię w pracy. Nawet najbardziej mozolna praca, gdy tylko otoczysz się dobrymi ludźmi może zmienić się na ekstra pracę.

Bierz co daje Ci życie. Nie zawsze pierwsze decyzje są dobre. Czasem wymarzona praca sprawia, że Twoja rodzina na tym cierpi bo godzinami nie ma cię w domu, albo pracę przynosisz do domu. Dbaj o swoje zdrowie, ambicję. Bierz pod uwagę również to, jak owa praca wpływa na Twoich najbliższych – to równie ważna kwestia. Otaczaj się dobrymi ludźmi i weź głęboko do serca powiedzenie, że w pracy nie ma prawdziwych przyjaciół. Ludzie również potrafią być niezrównoważeni i podkopać dołek tak, abyś miał gorzej.

Dodaj komentarz