Maski jednorazowe – jak wybrać idealny model? 

Maski jednorazowe – jak wybrać idealny model? 

Chronią przed wirusami i zanieczyszczeniami. Zapewniają nam bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o maskach jednorazowych. Jeszcze niedawno maski chirurgiczne mogliśmy spotkać głównie w szpitalach. Obecnie towarzyszą nam na co dzień. Żeby jednak spełniały swoją rolę musimy ich odpowiednio używać oraz wybrać właściwy model. Jak wybrać idealny model masek jednorazowych? 

Maski jednorazowe – ochrona przed wirusami 

Maski jednorazowe chirurgiczne są najgrubszymi i najbezpieczniejszymi maskami na rynku. Składają się z trzech warstw, które skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami. Jak sama nazwa wskazuje, masek chirurgicznych używają chirurdzy podczas operacji, gdzie musi panować sterylny porządek. Dlatego też jeżeli zależy nam na ochronie najwyższej jakości, to powinniśmy zwrócić się w kierunku masek jednorazowych. 

Maski jednorazowe tworzą barierę ochronną. Zabezpieczają zarówno użytkownika, jak i osoby z otoczenia. Materiał, z którego wykonane są maski nie przepuszcza powietrza oraz nie filtruje go. Za to zatrzymuje na powierzchni wirusy oraz inne zanieczyszczenia. Dzięki temu nic nie może się przedostać do naszych błon śluzowych z zewnątrz, ale także nie wydostanie się na zewnątrz. Na przykład w przypadku, kiedy to my jesteśmy przeziębieni. Jeżeli czujemy, że ‘coś nas bierze’ i nie chcemy zarazić osób w naszym otoczeniu, to warto na ten czas założyć maskę jednorazową.

Maski jednorazowe chirurgiczne muszą posiadać specjalne atesty. Certyfikaty świadczą i skuteczności ochrony produktów. Najwyższej jakości ochronne maski jednorazowe znajdziesz np. w sklepie BHP. 

Jak używać masek jednorazowych? 

Maski jednorazowe, żeby spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio używane. Jak sama nazwa wskazuje, są one jednorazowe. Oznacza, to że nie nosimy ich przez tydzień, tylko zmieniamy przy każdym wyjściu. Lub nawet i częściej. Badania wykazały, że maski jednorazowe najskuteczniej chronią użytkownika, kiedy są zmieniane co godzinę. W tym czasie na maseczce gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym wirusy. Jeżeli maseczkę będziemy używać wielokrotnie, to działamy na swoją niekorzyść. Dosłownie zakładamy na twarz siedlisko zanieczyszczeń. 

Pamiętaj także, że maseczkę należy odpowiednio zdejmować. Nie ściągaj jej dotykając materiału, ale chwyć na sznureczki. Delikatnie odciągnij maskę od twarzy i zdejmij gumki z uszu. Zużytą maskę jednorazową od razu wyrzuć do kosza na śmieci. Przy następnym wyjściu załóż świeżą maskę i pamiętaj, że chronisz nie tylko siebie, ale także swoich bliskich. 

Dodaj komentarz