Parking Pyrzowice – idealny przykład symbiozy turystyki z teleinformacją

Parking Pyrzowice – idealny przykład symbiozy turystyki z teleinformacją

Branża turystyczna, to dzisiaj cały przemysł, który korzysta z dobrodziejstwa gospodarki opartej na technologiach informacyjnych.

Serwis internetowy wraz z wyszukiwarką wycieczek oraz wsparcie telefoniczne, czy online już nie wystarcza. Klienci oczekują, że biura podróży podzielą się z nimi wiedzą na temat wybranych wycieczek, ciekawych miejsc a także zaoferują dodatkowe korzyści materialne. Z pewnością nie chodzi o bonusy typu: super upust 50 zł; ponieważ przy urlopie, który planujemy od kilku miesięcy i inwestycji w wycieczkę rzędu 5-7 tys. zł – jest to oferta która może obrazić klienta lub w najlepszym wypadku rozśmieszyć.

Są jednak biura podróży, portale turystyczne, które dostrzegają dynamikę tego rynku oraz zmiany jakie zachodzą. Wynagradzają swoich stałych klientów, oferując im dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenia zdrowotne, opcje all inclusive, dopłaty do wypożyczenia auta w ulubionym kurorcie wczasowym, czy to co najbardziej popularne: rezerwację miejsca parkingowego przed lotniskiem.

Pionierem oraz flagowym przykładem symbiozy z rynkiem turystycznym oraz lotniczym, jest Parking Pyrzowice, zlokalizowany zaledwie 400 m od lotniska Katowice-Pyrzowice.

Parking Pyrzowice współpracuje z blisko 300 biurami podróży w całej Polsce oferując im nie tylko wysokiej jakości usługi parkingowe, ale również dostęp do unikalnych rozwiązań. System Partnerski oraz System Poleceń, zaprojektowany został z myślą o biurach podróży oraz prywatnych osobach, które w prosty i szybki sposób mogą dokonać polecenia parkingu Pyrzowice poprzez formę graficzną (publikowaną na blogu lub dowolnej stronie WWW), link wraz z grafiką opublikowany na portalu facebook, youtube, statusie komunikatora, lub skorzystać z wygodnego formularza poleceń. Za każdą rezerwację z polecenia, Parking Pyrzowice wypłaca dla polecającego wynagrodzenie.

Dla biur podróży, którym zależy na zapewnieniu swoim klientom bezpiecznego miejsca parkingowego przed lotniskiem – System Partnerski, stanowi idealne rozwiązanie. Bilet parkingowy, np. wykupiony na dwa tygodnie jest idealnym bonusem dla klienta biura podróży. Każde biuro podróży może się zarejestrować oraz dzięki temu otrzymać dostęp do specjalnego panelu umożliwiającego rezerwację oraz prowadzenie rozliczeń z Parkingiem Pyrzowice. Oprócz upustów biuro podróży otrzymuje punkty, które upoważniają do odbioru cennych nagród., m.in. wycieczki, notebooka, aparatu cyfrowego, kamery.

Zadać więc można pytanie: jeżeli każdego roku, branża turystyczna wysyła dziesiątki tysięcy turystów do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egiptu, Włoch czy Portugalii – czy nie może zaoferować swoim klientom czegoś szczególnego, lokującego się poza banalnym hasłem: super upust 50 zł.

Wydaje się, że Parking Pyrzowice, powinien oferować wycieczki, urlopy, wakacje w ciepłych krajach, bo z pewnością zrobiłby to lepiej niż nie jedne biuro, które nie chce dostrzegać zmian na rynku turystycznym.

Parking Pyrzowice zlokalizowany jest w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powołanej w 1996 roku, celem przyśpieszenia rozwoju regionu Została ona ustanowiona na okres 20 lat, do końca 2020 roku.

Dodaj komentarz