Zakupy mobilne, czyli nowy standard w handlu

Zakupy mobilne, czyli nowy standard w handlu

Wiele razy zdarzyło mi się usłyszeć, że jestem uzależniona od telefonu. Naprawdę, nie jednokrotnie sama zauważyłam, że znacznie nadużywam korzystania z urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy nie posiadam dostępu do sieci. Na szczęście nie jestem sama. Codziennie na ulicy spotykam setki osób, które nawet tak prozaiczne czynności jak krótki spacer do autobusu umilają sobie poprzez korzystanie z telefonu komórkowego.

Nic więc w tym dziwnego, że ponad 50% Polaków posiada już smartphon’a. Jeżeli wykluczymy starsze pokolenie oraz dzieci do lat 7-miu to można przyjąć, że ową grupę tworzy pokolenie Y, czyli osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Ponadto, według badań przeprowadzonych przez Shopgate wynika, że przeciętny Polak spędza na swoim telefonie ponad 119 minut dziennie. To dość sporo, prawda? Więc teraz prześledźmy czym aż tak bardzo absorbuje nas komórka. Portale społecznościowe, komunikatory, skrzynki e-mailowe, gry i… zakupy. Dokładnie! Zakupy poprzez urządzenia mobilne stają się coraz popularniejsze i właśnie na tym chciałam się dzisiaj skupić. Na wstępie spójrzmy na statystyki- obecnie ponad 59% właścicieli smartfonów w Polsce deklaruje, iż korzysta ze swoich urządzeń w celu planowania bądź robienia zakupów. To naprawdę dużo! Zastanówmy się więc wspólnie, na czym polega fenomen zakupów mobilnych.

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na aplikacje mobilne umożliwiające nam, potencjalnym klientom, na zapoznanie się z ofertą sklepu w dowolnym momencie, nawet w sytuacji kryzysowej z ograniczonym dostępem do Internetu. Co prawda połączenie z siecią jest warunkiem koniecznym aby nabyć wybrany produkt, jednak będąc np. W metrze możemy już zaplanować i zapisać na później swoją listę zakupów.

Po drugie- ekskluzywne promocje. Posiadając aplikacje ulubionej marki, stajesz się dla niej kimś wyjątkowym. Bardzo często poprzez zainstalowanie oprogramowania przede wszystkim uzyskujesz dostęp do ekskluzywnych zniżek w sklepie online, które w połączeniu z innymi kuponami rabatowymi umożliwiają nam zakupy w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli więc poszukujesz oszczędności zarówno w postaci pieniędzy, jak i czasu to powinieneś wygospodarować sobie miejsce w telefonie na aplikacje Twoich ulubionych marek.

Ponadto warto zwrócić uwagę na cechy danego oprogramowania. Osobiście posiadam kilkanaście aplikacji, które przede wszystkim charakteryzuje przyjazny Interface, możliwość dokonania niemalże natychmiastowych zakupów ale przede wszystkim zapewniających możliwość obsługi klienta 24h. Zakupy mobilne to w końcu nic innego jak zakupy w sieci, tyle że składamy zamówienie za pomocą smartphon’a. W obu przypadkach możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem sklepu jest bardzo ważna, a aplikacje mobilne dają nam ten komfort, że możemy się z nim skontaktować niemalże od razu.

Wróćmy na chwilę do statystyk. Według raportu Google, 84% osób robiących zakupy za pomocą telefonu komórkowego używa aplikacji mobilnych danego sklepu będąc w jego stacjonarnej placówce. I nic w tym dziwnego, ponieważ jak wspomniałam wcześniej aplikacje mogą być używane w dowolnym momencie, chociażby do zaplanowania zakupów. Dzięki dodaniu interesujących nas produktów do wirtualnego koszyka, możemy z łatwością otworzyć wybraną listę, a następnie ‘’namierzyć’’ wybraną pozycję na sklepowej półce oraz rozważyć realną chęć jej zakupu. W tym przypadku warto jednak pamiętać, że aplikacja oraz strona internetowa sklepu posiada cały asortyment, podczas gdy oddział sklepu- nie koniecznie. W takiej sytuacji możesz skontaktować się z obsługą w sprawie sprowadzenia wybranego przez Ciebie produktu do sklepu, bądź nabycia go drogą elektroniczną.

Na zakończenie mojego wpisu chciałabym bardzo zachęcić do zakupów ‘’mobilnych’’. Często spotykam się z sytuacją, że ludzie dosłownie boją się zakupów przy użyciu smartphona, a moim zdaniem to duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. A może wy macie ulubione aplikacje, które wykorzystujecie do zakupów? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz