Bezpieczeństwo w sieci. Zabezpieczenie zaliczki i finansów.

Bezpieczeństwo w sieci. Zabezpieczenie zaliczki i finansów.

Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo szerokim tematem. W Internecie wiele osób uważa, że są anonimowi, a to przyczynia się do przestępczości w sieci. Niebezpieczeństwo czyha na nas właściwie w każdym tego słowa znaczeniu. Od negatywnych, niekonstruktywnych komentarzy po wyłudzenia pieniędzy i kradzieże danych osobowych. Jak więc czuć się bezpiecznie w Internecie? Jak zadbać o zabezpieczenie zaliczki, którą wpłacamy zanim otrzymamy daną usługę lub produkt?

Jakie są niebezpieczeństwa w sieci?

Podstawowy niebezpieczeństwem w sieci jest utrata danych. Hakerzy potrafią przechwycić nasze loginy i hasła. Na przykład poprzez nieznany link, który włączymy. Bardzo często linki wysyłane są poprzez pocztę i wychwytywane jako spam. Cyberprzestępcy liczą na naszą ciekawość lub omyłkowe kliknięcie w zawartość. Kolejnym zagrożeniem jest naruszenie naszej prywatności. Musimy pamiętać, że to co publikujemy w sieci zazwyczaj jest ogólnodostępne. Możemy między innymi nieumyślnie przekazać złodziejowi informacje, że jesteśmy na wakacjach, a nasz dom stoi pusty. Co więcej pobierając dany plik z nieznanej strony możemy ściągnąć na nasz komputer złośliwe oprogramowanie. Z kolei wpłacając pieniądze za przedmiot lub usługę niezweryfikowanemu sprzedawcy – stracić pieniądze. Dlatego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w sieci oraz zabezpieczenie transakcji.

Co zrobić by być bezpiecznym w sieci?

Pierwszą rzeczą, którą możemy zrobić by zwiększyć swoje bezpieczeństwo jest nieotwieranie maili od podejrzanych nadawców. Czasem zwykła grafika zamieszczona w mailu może stanowić dla nas zagrożenie, w postaci zainfekowania sprzętu, na którym pracujemy. Dużym zabezpieczeniem jest tworzenie trudnych do odgadnięcia haseł, najlepiej składających się z ciągów znaków. Kolejnym sposobem jest korzystanie z dwuetapowej weryfikacji zwłaszcza przy logowaniu do kont bankowych. Ważnym aspektem w ochronie swoich danych jest zainstalowanie ochrony antywirusowej. Należy pamiętać o częstym skanowaniu urządzenia pod kątem wyszukiwania wirusów. Dbajmy także o swoje płatności internetowe, na przykład poprzez zabezpieczenie zaliczki i finansów. W tym celu możemy skorzystać z serwisu typu ShareLock.

Jak wygląda zabezpieczenie zaliczki poprzez stronę internetową?

Zabezpieczenie zaliczki to nic trudnego! Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową ShareLock lub pobierzemy aplikację mobilną na smartfona. Zarejestrujemy się na platformie, a następnie utworzymy kontrakt, do którego zaprosimy kontrahenta. Po zaakceptowaniu umowy przez obie strony, wpłacamy pieniądze na platformę. Nasze środki są bezpieczne, sami decydujemy kiedy pieniądze trafią do kontrahenta. Po wykonanej lub częściowo wykonanej usłudze wystarczy ją potwierdzić. Wtedy przelew w bezpieczny sposób trafia do usługodawcy. Co ważne strona internetowa ShareLock chroni każdą ze stron kontraktu, dlatego jest korzystnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Zabezpieczenie płatności przebiega sprawnie i jest łatwe w obsłudze.

Podsumowując: Czas spędzony w Internecie to nie tylko rozrywka, lecz także stałe narażanie siebie na niebezpieczeństwa. Oczywiście to nie oznacza, że mamy rezygnować z korzystania z przeglądarek internetowych. Musimy przy tym pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa takich jak zabezpieczenie płatności bądź swoich danych osobowych.

Dodaj komentarz