Jak szybko i estetycznie zapakować prezenty? 3 pomysły

Jak szybko i estetycznie zapakować prezenty? 3 pomysły

Pakowanie prezentów dla rodziny, znajomych, pracowników czy też kontrahentów to zadanie, które wymaga czasu oraz umiejętności – szczególnie jeśli chcemy zapakować upominek w oryginalny sposób. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ dzięki temu można w pozytywny sposób zaskoczyć obdarowywaną osobę. Zobacz jak szybko i ładnie zapakować prezenty na święta oraz wiele innych okazji.

Papier z nadrukiem

Do pakowania prezentów możesz użyć specjalnego papieru z nadrukiem. Doskonale sprawdzi się on jako wypełniacz do ozdobnych torebek oraz pudełek. Papier będzie stanowił ozdobę prezentu, ale także spełni funkcję ochronną. Bez obaw można w niego owinąć ceramikę oraz wyroby z metali szlachetnych np. biżuterię i zegarek. Jeśli pakujesz prezenty firmowe, to na papierze możesz wydrukować logo firmy.

Papier z nadrukiem nawiązujący do kolorów firmowych czy też jej sloganu z pewnością mile zaskoczy pracowników i kontrahentów. Może on także posłużyć do pakowania drobnych upominków dla klientów i wzmacniania w ten sposób wizerunku marki. Zaletą pakowania w papier z nadrukiem jest to, że stosunkowo niewielkim kosztem możemy osiągnąć naprawdę dobry efekt. Wystarczy do niego dodać tylko kilka drobnych elementów i prezent będzie wyglądał pięknie.

Torby na alkohol

Jeśli chcesz wręczyć w prezencie alkohol, to najlepszym pomysłem będzie zapakowanie go w specjalną torebkę. Ozdobna i poręczna torebka na butelkę wina lub innego alkoholu to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz szybko i estetycznie zapakować prezent. Alternatywą dla papierowej torby jest drewniana skrzynka wypełniona wełną drzewną. Tak zapakowany alkohol na pewno zrobi wrażenie na obdarowywanej osobie i przypadnie jej do gustu. Torby oraz skrzynki na alkohol możesz kupić w sklepie stacjonarnym lub przez internet.

Ozdobne pudełko

Jak zapakować prezent szybko, ale estetycznie? Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie w tym celu ozdobnego pudełka. Wystarczy dopasować jego rozmiar do rozmiaru prezentu, który chce się wręczyć. Pudełko można wypełnić np. wełną drzewną, skrawkami papieru i obwiązać dekoracyjną wstążką. Dodatkowo możesz dołączyć bilecik z życzeniami i imieniem osoby, do której ma trafić podarunek. Taki sposób na zapakowanie prezentu sprawdzi się na każdą okazję. Możesz wykorzystać go podczas świąt, ale także urodzin, wesel itd. Zaletą pakowania prezentów w ozdobne pudełko jest to, że nie trzeba mieć dużych umiejętności artystycznych i manualnych. Wystarczy kupić gotowe pudełko i włożyć do niego prezent. Nie musisz nic kleić oraz ozdabiać więc zaoszczędzisz czas, ale także nerwy, jeśli nigdy nie lubiłeś pakować prezentów.

 

Dodaj komentarz