Jaki powinien być dobry prawnik? Cechy dobrego adwokata i radcy prawnego

Jaki powinien być dobry prawnik? Cechy dobrego adwokata i radcy prawnego

Praca prawnika wymaga nie tylko dobrego przygotowania do zawodu oraz obszernej wiedzy z dziedziny prawa. Oprócz tego niewątpliwym atutem są kompetencje miękkie, które sprawiają, że dana osoba może podjąć się i poprowadzić daną sprawę z zadowalającym dla swojego klienta skutkiem. Jaki więc powinien być dobry prawnik? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, wybierając dobrego adwokata, lub tez radcę prawnego?

Dyspozycyjność

Jedną z ważniejszych cech dobrego prawnika jest dyspozycyjność. Kancelaria prawna Gdańsk nie raz pracuje 7 dni w tygodniu nawet do późnego wieczora, aby jak najlepiej pomóc swojemu klientowi. Bardzo często zdarza się tak, że pomocy adwokata lub radcy prawnego potrzebujemy w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli sprawa, z którą się mierzysz, musi zostać omówiona z profesjonalistą jak najszybciej, to warto wybierać kancelarie oraz osoby, które są dyspozycyjne. Jeśli wybierzesz odpowiednią osobę, to możesz liczyć na to, że zapewni Ci ona wsparcie nawet w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Dobry prawnik powinien być również punktualny i terminowy.

Zaangażowanie

Nawet jeśli prawnik ma szeroką wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, ale nie angażuje się wystarczająco w sprawy swoich klientów, to jego szanse na wygranie sprawy maleją. Adwokat powinien doskonale przygotować się do prowadzonej sprawy i poświęcić jej tyle czasu ile tylko jest to możliwe. Dobry adwokat powinien potrafić bronić interesów swojego klienta na sali sądowej, ale także zapewnić odpowiednie wsparcie swojemu klientowi już od początku współpracy.

Etyka zawodowa

Szukając dobrego adwokata, możesz skorzystać z wyszukiwarki internetowej oraz opinii na jego temat. Postawa adwokata wobec klienta powinna być profesjonalna, a prawnik powinien przestrzegać etyki zawodowej. Ma to bardzo duży wpływ na zadowolenie klienta ze świadczonych przez prawnika usług. Dobry prawnik to osoba niezależna, czyli służąca tylko i wyłącznie interesom osoby, która się do niego zgłasza. Bardzo ważną kwestią jest też dyskrecja – prawnik nie powinien zdradzać tajemnic klienta, jeśli ten sobie tego nie życzy. Nawet po zakończeniu danej sprawy prawnik powinien zachować tajemnice tylko dla siebie.

Podsumowanie

Dobry prawnik to osoba z dużym doświadczeniem oraz wiedzą, którą wyróżnia zaangażowanie, dyspozycyjność oraz przestrzeganie zasad etyki zawodowej. W pracy prawnika pomocna jest także elastyczność oraz pomysłowość. Dzięki temu taka osoba może znaleźć najlepsze rozwiązanie sprawy swojego klienta. Znalezienie dobrego prawnika może być czasochłonne jednak warto poświęcić na to trochę czasu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podejmujesz współpracę z odpowiednią osobą.

Dodaj komentarz