Z czego znany jest Szczecin?

Z czego znany jest Szczecin?

Szczecin to największe miasto należące do województwa zachodniopomorskiego. Powierzchnia miasta to ponad 300 km kwadratowych na którego obszarze zamieszkuje ponad 400 tysięcy osób. Miasto kojarzy się głównie z historyczną stocznią, z morzem oraz z żeglugą. Aby dowiedzieć się co aktualnie dzieje się w mieście warto zobaczyć na portal szczecin4u.pl na którym można znaleźć wiele aktualnych wiadomości Szczecin Z czego znane jest miasto i co warto w nim koniecznie zobaczyć?

​Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Znajdujący się na niewielkim wzniesieniu renesansowy zamek jest jednym z charakterystyczniejszych renesansowych zabytków architektonicznych w Szczecinie. Niegdyś znajdowała się tutaj siedziba rodu Gryfitów, którzy byli władcami ówczesnego księstwa pomorskiego. Obecnie jest to miejsce w którym promuje się kulturę, poczynając od różnego rodzaju koncertów, poprzez wystawy i projekcje filmowe, aż po spotkania naukowe i popularnonaukowe. W zamku mieści się między innymi teatr „Piwnica przy Krypcie”, pracownia konserwacji dzieł sztuki i placówka informacji turystycznej i kulturalnej. Miejsce można zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i z przewodnikiem. Na terenie zamku działają także dwie restauracje.

​Wały Chrobrego

Wały Chrobrego to taras widokowy ciągnący się na długość około pół kilometra. Wały Chrobrego (nazywane niegdyś Tarasem Hakena wzniesiono w latach 1902–1921. Jest to miejsce, które upodobali sobie zarówno turyści, jak i stali mieszkańcy miasta. Można z tego miejsca podziwiać piękno okolicy z widokiem na Odrę oraz nabrzeża. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że same Wały Chrobrego pozwalają efektywnie dotrzeć do kilku ważnych miejsc w trakcie zwiedzania Szczecina. W ich obszarze znajdują się między innymi budynki Muzeum Narodowego, Wyższej Szkoły Morskiej i Urzędu Wojewódzkiego.

​Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie

Założony w 1900 roku Park Kasprowicza jest największym parkiem miejskim Szczecina. Jego powierzchnia to około 27 hektarów na którego obszarze można podziwiać sławną rzeźbę „Ogniste Ptaki” wykonaną w 1975 roku. Znajduje się tutaj także sztuczne jezioro Rusałka oraz sporych rozmiarów Teatr Letni imienia Heleny Majdaniec wzniesiony w 1976 roku i mogący pomieścić blisko 5 tysięcy osób. Jednym ze sławniejszych elementów parku jest także Pomnik Czynu Polaków. Park cieszy się popularnością wśród odwiedzających ze względu na wiele zakątków do spacerowania i odpoczynku na świeżym powietrzu. Na terenie parku oraz w jego okolicach dostępna jest kawiarnia, lodziarnia, a także plac zabaw dla dzieci.

Dodaj komentarz